Різниця між гостінкой і квартирою

Різниця між гостінкой і квартирою

Мабуть, кожна сім'я прагне створити власну затишне гніздечко на окремій квартирі. Однак найчастіше про придбання повноцінної упорядкованої квартири не може йти й мови. Адже ціни на нерухомість в нашій країні складно назвати демократичними. Ось і доводиться росіянам шукати альтернативні варіанти житла, вартість яких є більш привабливою. У даній статті ми розглянемо, чим відрізняється гостинка від квартири.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Гостинка - вид житла, який представляє собою або однокімнатну малометражну квартиру, або приміщення з санвузлом і кухонною нішею. Під даним терміном також мається на увазі будинок, що складається з таких об'єктів. Масове будівництво будинків з кімнатами готельного типу почалося в СРСР в 1960-70-х роках. Призначалися вони переважно для працівників виробництв і зводилися з їх допомогою. Подібне житло стало проміжною ланкою між гуртожитками і повноцінними квартирами. Гостинки не втратили своєї популярності і до цього дня, особливим попитом вони користуються серед молоді та одиноких пенсіонерів. Багато власників такої нерухомості зонируют приміщення за допомогою перегородок, встановлюють мийки в кухонній зоні і т. Д.

Гостинка

Квартира - вид житла, що включає в себе одну або кілька кімнат, передпокій, кухню, роздільний або суміщений санвузол.Є структурно відокремленим приміщенням. Розташовується в багатоквартирному будинку. Існує кілька класифікацій даного виду житла. До них відносяться комунальні квартири, характерні для часів СРСР і практично повністю ліквідовані на сьогоднішній день. Все більш широку популярність серед росіян завойовує тип житла, що прийшов до нас з європейських країн. Йдеться про квартирах-студіях, які зовні нагадують класичні гостинки. Головним їх схожістю виступає поєднана з кухнею кімната.

Квартира до змісту ↑

Порівняння

Розглянемо відмітні ознаки кожного виду житла. Як вже говорилося вище, гостинка складається лише з однієї кімнати. У ній також присутня суміщений санвузол з сидячою ванною або піддоном для душа. Є і невелика прихожа. Балкон в гостинках зазвичай не передбачений, так само як і окрема кухня. Деякі приміщення оснащені маленьким закутків без вікон площею від 1 до 3 метрів. Власники гостінок часто пристосовують його під кухню, встановлюючи там плиту, стіл і холодильник. Площа подібного житла може бути різною і варіюється в межах від 11 до 18 квадратних метрів.

Гостинки розташовуються в багатоповерхових будинках, що складаються виключно з таких малогабаритних приміщень. На одному майданчику можуть розміститися від 10 до 40 кімнат. Важливо відзначити, що існує таке поняття, як гостинки квартирного типу. У них є кімната, окрема мініатюрна кухня, суміщений санвузол, передпокій, іноді балкон. По суті, подібне житло являє собою повноцінну малогабаритну квартиру. Площа такого приміщення становить не більше 24 квадратних метрів.Вартість даного типу житла є досить демократичною.

Головна відмінність гостинки від квартири полягає в тому, що останнім приміщення може налічувати кілька кімнат. Воно обов'язково оснащується окремої, часом досить просторою кухнею і повноцінної передпокою. Практично завжди присутній балкон. Санвузол може бути як сполученим, так і роздільним. У ньому встановлена ​​класична лежача ванна. Мінімальна площа житла становить близько 30 квадратних метрів. На одному сходовому майданчику знаходиться не більше 10 квартир. Вартість такого житла можна сміливо назвати високою.

Зробити висновок про те, в чому різниця між гостінкой і квартирою, нам допоможе порівняльна таблиця.

Гостинка Квартира
Складається з однієї кімнати Може налічувати кілька кімнат
Найчастіше відсутня кухня Є окреме приміщення для приготування їжі
Сполучений санвузол з сидячою ванною або піддоном санвузол може бути як суміжних, так і роздільним. Є лежача ванна
Балкон не передбачений Присутній балкон
Маленька площа (від 11 до 24 квадратних метрів) Мінімальна площа становить 30 квадратних метрів
На поверсі розташовано від 10 до 40 таких об'єктів Налічується не більше 10 штук на сходовій клітці Демократична вартість
Висока ціна