Різниця між ТСЖ і ЖБК

Різниця між ТСЖ і ЖБК

Для вирішення своїх житлових питань люди споконвіку об'єднуються в певні організації. На даний момент основних таких форми дві - ЖБК та ТСЖ. На перший погляд поняття виглядають ідентичними, але чи так це насправді? Чи є які-небудь відмінності між таємничими абревіатурами?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

ТСЖ - це товариство власників житла, некомерційне юридична особа, яка створена власниками квартир або приватних будинків для вирішення питань, пов'язаних з управлінням майном. Найчастіше це стосується розпорядження спільною частковою власністю, організації послуг, необхідних для функціонування всього будинку або селища.

ЖБК - це житлово-будівельний кооператив, організація, яка створюється для спільного будівництва та експлуатації нерухомості. Дана форма є застарілою і більшість ЖБК були створені до набрання чинності нової редакції Житлового кодексу Росії. Законодавчо регламентовано мінімальне (5 чоловік) і максимальну кількість учасників.

до змісту ↑

Порівняння

Отже, мінімальна кількість учасників ЖБК - 5 чоловік, а максимальне не може перевищувати кількість житлових приміщень, розташованих в спорудженні. У ТСЖ має входити більше половини всіх власників квартир, розташованих в будинку. ЖБК утворюється ще до початку будівництва житлового споруди, і головна його мета - саме зведення житла.ТСЖ створюється після того, як будинок або селище зданий, а мешканці оформили право власності на свої об'єкти нерухомості. Основна мета такого об'єднання - управління спільною власністю, господарські питання.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Час освіти. ЖБК створюється перед будівництвом будинку і являє собою об'єднання коштів. ТСЖ формується вже після того, як будинок або дачний селище зданий.
  2. Мета діяльності. Головне завдання ЖБК - побудувати житло для всіх членів. Основна мета ТСЖ - управління спільною власністю і вирішення господарських питань.
  3. Розпорядження доходами. Виручка, отримана від підприємницької діяльності ЖБК, розподіляється між усіма членами організації. Доходи ТСЖ належать даній організації.
  4. Кількість членів. Якщо в ЖБК має бути не менше 5 осіб, то в ТСЖ - понад 50% мешканців будинку.