Різниця між зайцем і вовком

Різниця між зайцем і вовком

Вирушаючи в темний зимовий ліс за ялинкою, ви впевнені, що дотрималися всіх заходів безпеки? Ви пройшли курси виживання, захопили топірець, пилку, книгу "Робінзон Крузо" і ще тисячі корисних штук? Якщо немає - то дуже даремно! Тому що тільки наївні припускають, що в сучасному нам лісі можна зустріти тільки порожню тару з-під алкоголю і таких же шукачів пригод. Дикі звірі, про яких багато хто з наших співвітчизників знають лише з книжок та передач "Discovery", як і раніше мирно проживають в змішаних лісах європейської частини Росії. Зустріч з деякими з них, такими як зайці, може стати приємною несподіванкою і приводом поповнити колекцію фотографій в соціальних мережах, а ось знайомство з більш хижими, такими як вовки, може позначитися плачевно на стан здоров'я і життя людини. У зв'язку з тим, що бажаючих екстремально відпочити на лоні природи стає все більше і більше, а ось знань зоології часом не вистачає, пропонуємо вам розглянути відмінності зайця від вовка.

Зміст статті

  • Зовнішній вигляд
  • Сліди зайця і вовка
  • Звукопередача
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Зовнішній вигляд

На перший погляд, вовк і заєць дуже схожі: чотири лапи, морда, хвіст, шерсть ... Але, з іншого боку, ці види ссавців мають чимало відмінностей.

Отже, вовк - це хижак, відноситься до сімейства псових, відповідно, зовні має багато схожого з собакою. Перше, на що варто звернути увагу - це зростання тваринного, який може досягати від 60 см до метра в холці. Вага деяких вовків досягає 80-90 кг, хоча середній вовк важить близько 50 кг. Колір шерсті вовка залежить від ареалу: вовки, що живуть в лісі, сірі, а в тундрі - практичні білі. Колір очей у вовка коливається від жовтих до оранжевих. Але найцікавіше - це зуби, що не обіцяють жертвам нічого хорошого.

Зайці відносяться до травоїдним, до загону Зайцеподібні. Великими тваринами їх не назвеш, в довжину найбільші види (зайці-русаки) досягають 60-70 см, а вага складає всього 5-6 кг. Відмінною особливістю зайців є їх вуха, які можуть досягати 15 см в довжину. Хвіст може бути як куцим маленьким, так і цілком довгим. Забарвлення у зайців різноманітні. Ці тваринки можуть бути як рудими, так сірими і навіть білими.

до змісту ↑

Сліди зайця і вовка

Тепер кілька слів про сліди тварин. Якщо на своєму шляху ви помітили сліди, що нагадують собачі, але бічні пальці сильно відставлені в сторони щодо інших, а відбиток сліду більш рельєфний і прям, то звертайте зі шляху - поруч з вами бродить вовк.

Слід зайця на снігу нагадує букву Т, викладену чотирма точками, або схожий на знак оклику. Так як заєць пересувається стрибками, між слідами є істотна відстань.

до змісту ↑

Звукопередача

Вовки передають за допомогою голосу величезна кількість повідомлень. Для цього у них існує величезний звуковий діапазон: від гарчання до знаменитого вовчого виття.Причому, інформація передається на далекі відстані в кілька кілометрів.

Зайці відносяться до "мовчазним" твариною. Однак очевидці стверджують, що поранений заєць видає крик, схожий на крик немовляти, а самка підкликати дитинчат особливими тихими звуками.

Основні відмінності вовка від зайця ми розглянули, але є ще характерна ознака: якщо звір з хижим поглядом біжить у напрямку до вас - це вовк, а якщо тікає від вас - заєць.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Заєць - травоїдна, а вовк - хижак.
  2. Вовк зовні нагадує собаку, а заєць ... зайця.
  3. Вовки крупніше зайців в кілька разів.
  4. Вовки переміщаються бігом, а зайці стрибками.
  5. Слід вовка нагадує собачий, а слід зайця - букву Т або знак оклику.
  6. Вовк - видає багато звуків, таких як гавкіт, виття, гавкіт, скиглення і т. Д. Звуковий спілкування зайців вкрай бідно.