Різниця між gPS і ГЛОНАСС

Різниця між GPS і ГЛОНАСС

Такі "іграшки", як навігатори, увійшли в наше життя недавно, але до сих пір користувачі знайомі з ними лише на обивательському рівні, на підставі неточних і неактуальних даних, домислів і чуток. Однак різницю між двома існуючими видами систем геопозиционирования слід усвідомлювати хоча б тому, що ці знання допоможуть вибрати найкраще з наявного і зміцнити вже придбані відомості.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

GPS - система навігації, розроблена Міністерством оборони США в 1993 році.

ГЛОНАСС - вітчизняна система навігації. Перші розробки почалися в 1982 році, проте з огляду на заморозки проекту в 90-х через складнощі з фінансуванням, ГЛОНАСС був введений в експлуатацію в 2009-му.

до змісту ↑

Порівняння

Звичайно, в таких питаннях на перше місце ставиться точність. Відмінності в погрешкості вимірювань обома системами невеликі, але вони мають місце бути: у ГЛОНАСС цей показник становить 3-6 метрів, у GPS - 2-4 метра. Тобто теоретично GPS точніше свого конкурента майже в 2 рази, але на практиці це не має значення.

Варто також звернутися до історії, яка покаже нам, що ГЛОНАСС має довшу і складну історію завдяки тому, що в 1991-му розпався СРСР, а разом з ним зникло і фінансування, тому ГЛОНАСС з'явився на 16 років пізніше GPS.
Різні і фізико-географічні характеристики систем. Супутники GPS розташовуються на орбіті заввишки 20, 2 км, ГЛОНАСС - 19, 1. Крім того, супутники GPS мають нахил орбіти, при якому якість прийому GPS-антен в приполярних областях земної кулі істотно нижче, ніж ГЛОНАСС.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. У GPS трохи вище точність визначення місця розташування.
  2. GPS з'явився раніше ГЛОНАСС.
  3. Орбіта супутників GPS розташована вище, ніж орбіта ГЛОНАСС.
  4. В приполярних областях якість прийому GPS нижче.