Різниця між склом і кришталем

Різниця між склом і кришталем

Кришталь і скло - це два матеріали, що виготовляються за різною технологією і з різних каменів. Знати відмінності важливо, якщо є необхідність купити кришталеве виріб, який за ціною має значну відмінність від скла в більшу сторону. Але продавці можуть видавати більш дешевий матеріал за дорогою, представляючи скло як кришталь. До того ж матеріали відрізняються за зовнішнім виглядом і довговічності. Кришталь можна зберігати довго, а потім здати його в скупку і отримати непогану суму. Скло є звичайним предметом, який не представляє ніякої цінності і не цікавий для колекціонерів.

Зміст статті

 • Визначення
 • Порівняння
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Скло - це матеріал синтетичного походження. Він виготовляється з штучних волокон. Бувають і природні матеріали, з яких виходить дуже гарне скло, але зустрічаються вони дуже рідко. Але такий матеріал і за вартістю буде мати значну відмінність від штучних аналогів. Так, скло, виконане з дотриманням стародавніх традицій, дуже красиве.

Кришталь - це кристалічна речовина, що має природне походження. Є безбарвною різновидом кварцу. Особливістю є гарний вигляд і висока вартість. Кришталь є предметом колекціонування зважаючи на свій зовнішній вигляд.Кришталева посуд, наприклад, дбайливо передається з покоління в покоління.

до змісту ↑

Порівняння

Головною відмінністю цих двох матеріалів є теплопровідність. Визначити це можна на дотик - скло буде набагато тепліше, ніж кришталь. Навіть якщо матеріал тривалий час потримати в руках, то температура кришталю не зміниться. Скло ж дуже швидко нагріється. При нагріванні природний матеріал буде віддавати тепло набагато повільніше, ніж штучний.

Кришталь дуже важко пошкодити. Так, розбити його не складе труднощів, але зробити це складніше, ніж зі склом. Якщо упустити скло, то воно розлетиться великими шматками, кришталь ж розбивається на дрібні осколки. До того ж на склі з часом утворюються подряпини і дрібні тріщини, а також потьмяніли місця. Кришталь не піддається впливу фізичних факторів. Тривалий час він зберігає цілісність і блиск.

Чеський кришталь Bohemia crystal

Придивившись уважно до скла, можна побачити в його структурі маленькі бульбашки, які виникають при виготовленні. Вони не псують зовнішній вигляд виробу, але цим відрізняють його від кришталю, який не має таких бульбашок.

Якщо дивитися через скло, то зображення буде злегка збільшуватися. Кришталь роздвоює предмети, але залишає їх колишнього розміру. Навіть штучний кришталь відрізняється цим від скла. Також через скло, подивившись на світло, можна побачити звили (лінії). У кришталю такого явища не спостерігається.

Кришталь має характерний звук. Якщо провести по ньому мокрими пальцями, то можна почути приємний дзвін. Також при зіткненні двох виробів з кришталю з'являється наростаючий, що звучить тривалий час гул.Скло може видати тільки глухий стукіт.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. Кришталь дорожчий. Різниця іменників, в кілька разів.
 2. Кришталь важко розбити.
 3. Кришталь видає тривалий гул при зіткненні з таким же матеріалом.
 4. Скло збільшує предмети.
 5. Всередині скла можна побачити невеликі пухирці.
 6. Скло швидко нагрівається в руках.
 7. Кришталь робить руки прохолодніше.
 8. Кришталь представляє цінність для колекціонерів.
 9. Скло доступніше для покупки.
 10. Воно псується з часом, тьмяніє і набуває дрібні пошкодження, на відміну від кришталю.