Різниця між генпідрядником і підрядником

Різниця між генпідрядником і підрядником

Будівельні проекти реалізуються підрядниками - "звичайними" і генеральними. Що являють собою ті і інші?

Зміст статті

  • Хто такий генпідрядник?
  • Хто такий підрядник?
  • Порівняння
  • Таблиця

Хто такий генпідрядник?

Генеральний підрядник - це організація, яка з метою виконання контракту на будівництво об'єкта передає частину своїх функцій іншій фірмі-підряднику (або декільком). Дане визначення витікає зі положень Статті 706 Цивільного кодексу. При цьому ті будівельні компанії, які залучені генпідрядником, іменуються субпідрядниками.

Генеральний підрядник несе відповідальність:

  • перед своїм замовником за дії субпідрядників;
  • перед залученими субпідрядником за дії замовника (наприклад, пов'язані з оплатою робіт і послуг).

В свою чергу, замовник і субпідрядники, найняті генеральним підрядником, не несуть ніякої взаємної відповідальності, якщо інше не передбачено договором.

до змісту ↑

Хто такий підрядник?

Якщо ж фірма, яка виконує контракт на зведення об'єкта, не приваблює до своєї роботи сторонні організації, то вона буде називатися "звичайним" підрядником. При цьому самостійне виконання ним своєї роботи може бути прописано в договорі з замовником. І якщо відповідна будівельна фірма приверне інші компанії і стане генпідрядником, то замовник за договором має право витребувати з нього компенсацію можливих збитків.

до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність генпідрядника від підрядника в тому, що перший суб'єкт виконує зобов'язання за будівельним контрактом не один, а з залученням інших фірм - субпідрядників. У свою чергу, "звичайний" підрядник виконує свої функції за проектом самостійно - і це може бути зафіксовано в договорі з замовником як обов'язкова умова.

Визначивши то, в чому різниця між генпідрядником і підрядником, зафіксуємо наші висновки в таблиці.

до змісту ↑

Таблиця

Генпідрядник Підрядник
Що спільного між ними?
Генпідрядник - це "звичайний" підрядник, який залучив до реалізації будівельного проекту фірму-субпідрядника (одну або кілька)
У чому різниця між ними?
Віддає частину своїх функцій, які виконуються в рамках контракту, сторонньої організації (однієї або декількох) Повністю виконує зобов'язання за контрактом сам
Відповідає за зобов'язаннями перед замовником і перед субпідрядником Відповідає за зобов'язаннями перед замовником Користується можливістю залучити субпідрядників, якщо це не заборонено контрактом
Може не мати можливості залучати субпідрядника (і ставати, таким чином, генпідрядником) внаслідок обмежень в контракті