Різниця між gDDR3 і DDR3

Різниця між GDDR3 і DDR3

Багато плутанини вносять схожі абревіатури в життя звичайного користувача, відразу зайнявся вивченням комплектуючих. Чому б не назвати по-різному? Чому б не назвати однаково, якщо воно - одне? Плутанина з DDR і GDDR в теорії може привести і до зниження продуктивності самособранной або апгрейженной системи. Букви на кшталт однакові, а різниця між DDR3 і GDDR3 вельми значна.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

DDR3 - тип оперативної пам'яті, що представляє собою третє покоління реалізації технологій синхронної динамічної пам'яті з довільним доступом.

GDDR3 - вид пам'яті відеокарти.

до змісту ↑

Порівняння

Різниця між GDDR3 і DDR3 не в форматі, а в технологічних особливостях. По суті, пам'ять GDDR3 ідентична попередньої версії DDR, що має в назві цифру 2. Технологічне ядро ​​у них однакове, різниця тільки в ефективній частоті. GDDR3 просто використовується в корпусі відеокарти, а не окремої планкою в слоті материнської плати. DDR3 передбачає зовсім інші, значно змінені характеристики. Так, збільшено пропускну спроможність і помітно знижений рівень енергоспоживання. Природно, це порівняння справедливо і для GDDR3 - спадкоємиці DDR2.

Оперативна пам'ять DDR3

Обидва види пам'яті в процесі роботи залежать від пропускної здатності шини даних, однак GDDR3 регламентує цю залежність жорсткіше.Чітко визначається пропускна здатність: для сучасних відеокарт від 128 біт до 512 біт з кроком x2 (переважно). Шина пам'яті ОЗУ таких рамок не має.

На сьогоднішній день DDR3 є найновішою версією оперативної пам'яті, що задовольняє всі потреби систем будь-якого рівня. GDDR3 ж залишилася в відкритих бюджетного рівня, їй на зміну прийшла GDDR5, і можливості GDDR3 вже не вражають.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. DDR3 - тип оперативної пам'яті, GDDR3 - тип відеопам'яті.
  2. GDDR3 відповідає за характеристиками застарілому типу ОЗУ DDR2.
  3. DDR3 більше заощаджує енергію та з високою пропускною здатністю.
  4. Пропускна здатність шини GDDR3 має чіткі рамки.
  5. GDDR3 належить застарілим і бюджетним моделям відеокарт, DDR3 - останнє оновлення типу ОЗУ.