Різниця між гастритом і гастродуоденітом

Різниця між гастритом і гастродуоденітом

Травлення людини і його працездатність в сучасному світі необхідно підтримувати у формі. Фастфуд, швидкоплинні перекушування, інші шкідливі звички, а також стреси призводять до серйозних захворювань. Гастрит і гастродуоденіт - одні з них. Чим же вони відрізняються?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Гастрит - запалення слизових покривів шлунка, але зустрічаються випадки запалення і більш глибоких шарів.

Гастродуоденіт - запалення дванадцятипалої кишки і пілоричного зони шлунка.

до змісту ↑

Порівняння

Симптоми у цих двох захворювань ідентичні: зниження апетиту, біль у верхній частині області, неприємний запах з рота, відрижка, здуття і бурчання живота, а також або запор, або, навпаки, пронос . Мало чим відрізняється і лікування - сувора дієта, що включає в себе нежарение і нежирні продукти, напої без газів. Заборонені продукти, які провокують посилене вироблення шлункового соку або жовчі. Відмінність цих захворювань полягає в тому, що гастрит охоплює шлунок, а гастродуоденіт - частина шлунка і дванадцятипалої кишки.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Гастрит - це запалення слизової оболонки шлунка, гастродуоденіт - це запалення пілоричного відділу шлунка і дванадцятипалої кишки.
  2. Гастрит часто стає передвісником гастродуоденита, а гастродуоденіт може плавно перетікати в гастрит.
  3. Лікування гастриту і гастродуоденіту практично нічим не відрізняється, з тією лише різницею, що при гастриті слід враховувати кислотність шлунка. У лікуванні гастродуоденита часто використовуються вітаміни групи В і нікотинова кислота.