Різниця між гусаком і гускою

Різниця між гусаком і гускою

Ті, хто розводять домашніх птахів, не з чуток знають про те, як нелегко часом визначити статеву приналежність деяких видів. Якщо наприклад, курку від півня відрізнити проблем не становить навіть в ранньому віці, то гусак і гуска зовні дуже схожі навіть у віці цілком зрілому. А адже від правильності визначення залежить подальше розведення цієї птиці, а також вартість окремої особини на ринку, що грає велику роль для розвідників. Якщо ви стурбовані проблемою визначення статі у домашньої птиці, пропонуємо ознайомитися з деякими способами визначення статевої приналежності гусей.

Зміст статті

 • Відмінні ознаки
  • Зовнішній вигляд
  • Звички і характер
  • Визначення дослідним шляхом
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Відмінні ознаки

до змісту ↑

Зовнішній вигляд

Як і багато видів тварин, гуси відрізняються від самок розмірами. У даного виду домашньої птиці, гуси істотно більшими, маса дорослого гусака становить від 6 до 9 кг, а гуски - від 5 кг. Крім того, у гусака шия трохи довший і голова крупніше, ніж у самок. На жаль, визначення статі у птахів таким способом ненадійно, так як потрібно ще добре знати ознаки певної породи.

Зліва - гусак. Праворуч - гуска

Деякі заводчики цих птахів звертають увагу на повадки.

до змісту ↑

Звички і характер

задиристого гусей увійшла в багато приказки та прислів'я. Найчастіше проявляється нестерпний характер під час статевої активності, коли самці борються за право покривати самок. Гуски ж рідко вступають на стежку війни. Тому, якщо в стаді хтось задирається, то швидше за все - це самець. До речі, якщо звернути увагу на стадо, яке йде до води, першим йде гусак-ватажок, самки покірно йдуть за ним.

Самці мають гучним, сиплим голосом, тоді як самки кричать протяжно й дзвінко. У воді гуси витягують шиї вгору, а гуски горизонтально, рух шиї в цьому випадку схоже на поклони. Крім того, навіть молоді гуски більше люблять посидіти, а гуси частіше стоять.

Але і всі ці поради за визначенням не завжди спрацьовують.

до змісту ↑

Визначення дослідним шляхом

Один з найбільш надійних способів (але він вимагає деяких навичок і вправності) - визначити наявність пеніса у гусака. Для цього потрібно точно знати його місцезнаходження. Анатомічна будова гусака таке, що помітити статевий орган можна тільки при розкритті клоаки. Для цього потрібно перевернути особина на спину, затиснути голову таким чином, щоб птах не пручалася, а акуратно, щоб не поранити, розсунути клоаку. Якщо при огляді буде помітний спіральний завиток (це і є статевий орган), тоді перед вами самець.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. Як правило, самці більші за самок, але помітно це тільки в статевозрілому віці.
 2. Гуси задерикуваті, часто лізуть в друку, гуски поводяться спокійніше.
 3. У гусей грубий, сиплий голос, самки гогочуть протяжно й дзвінко.
 4. Гусь завжди йде в стаді першим, самки за ним.
 5. На воді гуси витягують шиї вгору, а гуски горизонтально, здійснюючи шиєю руху-поклони.
 6. Гуски більше сидять, а гуси стоять.
 7. В клоака у самця є статевий орган у вигляді завитка, у самок він відсутній.