Різниця між грибами і тваринами

Різниця між грибами і тваринами

Гриби і Тварини є царствами живої природи, нарівні з Рослинами, Бактеріями і Вірусами. Гриби і Тварини мають кілька спільних рис, але тих, що розвели їх по різних таксонів, набагато більше.

Гриби вважаються ядерними, багатоклітинними організмами. Основою кожного індивідуума є міцелій, іншими словами - грибниця. Це вегетативний орган. Він складається з тонких ниточок або шнурів - гіфів. Завдяки їм, міцелій широко розростається в грунті або іншому субстраті. Його щільність може досягати 35 лінійних км на 1 грам грунту. Для гифов характерний верхівковий ріст. Завдяки грибниці відбувається всмоктування грибом поживних речовин осмотичним шляхом.

В грибниці нижчих грибів, наприклад - мукора, немає перегородок між клітинами. Орган стає подібним гігантської многоядерной, хитро сплетену, клітці. Зовнішній вигляд і рівень диференціації міцелію є одним з основних аргументом систематики грибів.

Частина міцелію розташована на грунті. Вона стає плацдармом для формування органів розмноження і кріплення плодового тіла. Його утворюють пеньок і капелюшок. Лише сморчки та трюфелі не мають плодового тіла. За будовою капелюшки гриби ділять на трубчасті і пластинчасті.

Будова шапинкових грибів

Представники царства можуть розмножуватися трьома способами: вегетативним, статевим і безстатевим. Вегетативне розмноження забезпечує міцелій.Частина, відокремлена від загального клубка гифов, здатна забезпечити існування нового організму. Дріжджові гриби розмножуються шляхом брунькування - отшнуровиванія нирок-виростів, що з'явилися на грибниці.

Безстатеве розмноження забезпечено спорами. Вони з'являються в спорангії, що утворився на нитках-гифах, або кондо, що знаходиться в плодовому тілі. Спори вищих грибів легкі і малі, тому можуть поширюватися комахами, тваринами і навіть краплями дощу. Спори нижчих представників царства, що живуть у водному середовищі, мають джгутики, за допомогою яких пересуваються, сприяючи розселенню виду.

Проросшие поруч дві суперечки та первинний міцелій стають передісторією для статевого розмноження - обміну генетичною інформацією, освіти дікаріотіческой зиготи і отримання з її допомогою різної кількості, характерного для різних видів, гаплоїдних спор.

Гриби є осмотрофное гетеротрофами. Органічні речовини самостійно вони продукувати не в змозі. Тому вони виділяють ферменти, що розщеплюють ту органіку, яка потрапила в грунт, а потім всмоктують цей поживні розчин за допомогою грибниці. При цьому виділяється сечовина. Такі гриби іменуються сапрофіти.

Крім них, царство Грибов багато на паразитів, що поселяються на рослинних або тварин індивідуума, і сімбіотов, що утворюють лишайники.

Тварини - це ядерні багатоклітинні істоти. У царство увійшло 35 типів організмів, серед яких хордові і кишковопорожнинні, губки і туніціновие покривники.

Характерною особливістю тварин є гетеротрофность - нездатність самостійно виробляти органічні сполуки. За цією ознакою тварини поділені на м'ясоїдних, рослиноїдних, всеїдних і паразитів.

Переважна більшість тварин ведуть активний спосіб життя або, у всякому разі, здатні пересуватися самостійно. Для переважної кількості представників характерна оогамия, розмноження, при якому зливається яйцеклітина із сперматозоїдом або спермием. Організми тварин диференційовані на тканини і органи, які розвинулися з 2-3 зародкових листків. Індивідуальний розвиток представника виду на стадії ембріона повторює шлях, які пройшов весь тип.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Дві різні науки займаються вивченням грибів і тварин. Перших вивчає мікологія, друге - зоологія.
  2. Для грибів характерний необмежений зростання. Фізичні параметри тварин обмежені їх генотипом.
  3. Тварини розмножуються вегетативно або статевим способом, гриби мають в своєму репродуктивному арсеналі ще і утворення спор.
  4. Поглинання їжі грибами відбувається за допомогою всмоктування. Більшість тварин має рот і травну систему.
  5. Гриби не здатні до самостійних переміщенням. Більшість тварин активно пересуваються.