Різниця між фруктозою і цукром

Різниця між фруктозою і цукром

Загальновідома твердження дієтологів про шкоду цукру змушує багатьох переглянути свій раціон і знайти заміну цьому солодкому продукту. У більшості випадків споживачі вибирають фруктозу. Вона все частіше з'являється на прилавках магазинів, зараз навіть можна придбати різноманітні кондитерські вироби з цим натуральним замінником цукру. Але якщо фруктоза дійсно корисніше сипучої "білої смерті", то чому б зовсім не відмовитися від вживання цукру в її користь? І якщо є істотна різниця між цукром і фруктозою, то в чому вона полягає? У статті ви знайдете відповіді на ці питання.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Фруктоза - простий сахарид, який разом з глюкозою входить до складу цукру. Побутова назва - фруктовий цукор.

Цукор - легкорозчинний у воді вуглевод, який складається з молекул глюкози і фруктози. Хімічне позначення - сахароза.

до змісту ↑

Порівняння

Погляньмо на фруктозу і сахарозу з точки зору хімії. Фруктоза - моносахарид, її будова значно простіше, ніж у цукру - полісахариду, який складається з глюкози і фруктози. Звідси випливає, що фруктовий цукор швидше всмоктується в кров. Але, що є дуже важливим моментом, для засвоєння фруктози не потрібно участі інсуліну.Саме тому фруктовий цукор і солодощі, до складу яких він входить, рекомендуються людям, хворим на діабет.

Калорійність у цукру і фруктози практично однакова, але остання значно солодше. Щоб підсолодити, наприклад, чай, потрібно меншу кількість фруктози, ніж цукру.

Але є в цій солодкій бочці фруктози і своя ложка дьогтю. При надмірному її вживанні дуже швидко "набігають" зайві кілограми і навіть може несприятливо змінитися ліпідний склад крові. Та й як джерело "швидкої" енергії, яким є цукор і продукти, що містять його, фруктозу розглядати не варто.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Фруктоза має більш простим будовою і легше всмоктується в кров, ніж цукор.
  2. Для засвоєння фруктози не потрібно участі інсуліну, тому її можна вживати людям, хворим на діабет.
  3. Фруктоза солодше цукру.
  4. Фруктовий цукор не забезпечує організм "швидкої" енергією.