Різниця між рибами та іншими тваринами

Різниця між рибами та іншими тваринами

Риби є представниками надкласса одного з 35 типів царства тварин. Від численних колег по таксону вони відрізняються цілим рядом характеристик.

Риби

Риби - це тварини, які живуть у водному середовищі. Виключенням були целіканти, дводишні риби, які колись борсалися в заболочених тропічних лагунах.

Риби живуть в прісних і солоних водоймах, від поверхневих шарів до глибоководних западин Світового океану. Займається вивченням цих живих істот наука іхтіологія. Перші організми, які можна було б назвати рибою, з'явилися приблизно 500 мільйонів років тому. Вони вважаються предками всіх хребетних тварин і прабатьками класу земноводних. Від них відбулися рептилії, а від тих - птахи та ссавці.

Першими з'явилися хрящові риби - акули, скати, химери. У силурійських і девонських породах знаходять скам'янілості цих істот. У девоні почали з'являтися кісткові риби.

Риби мають особливе веретеноподібне тіло, яке покрите шкірою з лускою. На шкірі є залози, що виділяють мускус-подібний секрет. Хрящові риби покриті плакоидной лускою, в складі якої є дентин. Вона стала базою для утворення зубів у цих тварин. Що втрачена луска, що зуби не поновлюються. Їх функції беруть на себе постійно зростаючі ряди нових зубів і луски.

Chromis viridis - Хромис синьо-зелений

Примітивні кісткові риби мають ганоидних луску, яка покриває тіло за принципом панцира. Справжні костисті риби укриті еласмоідной лускою, яка порівнянна з мозаїкою з кістяних пластин.

В основі тіла риби лежить осьової скелет і череп, що складається з 40 несросшихся кісток. Щелепи риби походять від 3-й пари зябрових дуг. Хребці хребта незрощеного - їх розділяє хрящова прошарок. Від хребців туловищного відділу відходять реберні відростки, до яких кріпляться ребра. До них кріпляться м'язи - міомери. Вони бувають червоними, задіяними для повільного пересування, і білими, призначеними для швидкісних ривків.

Більшість тварин цього надкласса має пару грудних і черевних плавників і непарні - хвостовий, анальний, спинний.

Головний мозок риби складається з 5-ти відділів. У тварин розвинений нюх і відчуття смаку. Будова очі подібно іншим хребетним, але у глибоководних видів функція зору практично повністю втратилася. Завдяки бічній лінії і ооліти внутрішнього вуха тварини орієнтуються в просторі.

Кровоносна система тварин складається з одного замкнутого кола кровообігу і двокамерного серця. У ньому з'явилися клапани, які не дають крові рухатися в зворотному напрямку. Кисень потрапляє в кров завдяки зябер. Але мальки і окремі види пристосовані дихати шкірою або заковтувати атмосферне повітря ротом, як гурамі.

Травна система починається ротом з недиференційованими зубами. Далі ковтка, стравохід і шлунок. З тонкої кишки, куди виведені протоки підшлункової залози і печінки, залишки переробленої їжу виходять через анальний отвір або клоаку.До речі, риби можуть бути хижими, травоїдними, що поїдають трупи або зоопланктону фильтраторами.

Розмножуються риби за допомогою внутрішнього і зовнішнього запліднення. У представників класу чітко самці відрізняються від самок. Деякі риби можуть змінювати стать протягом життя, як морські окуні або губа, через температуру води і відносин всередині групи. Гольян і срібний карась можуть збільшувати число особин виду за допомогою партеногенезу. Частина риб піклуватися про своє потомство, а частина доручає ікринки Фортуні. Відомі випадки, коли акулята, ще не народившись, починали пожирати своїх менш розвинених братиків і сестричок.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Риби входять в царство Тварин
  2. Кількість видів надкласса Риб значно менше кількості видів царства Тварин.
  3. Від тварин риби відрізняються характерною формою тіла і наявністю плавників.
  4. Кістки черепа риб не зрощені, на відміну від більш розвинених тварин.
  5. Тільки у риб є двокамерну серце.
  6. Тільки риби можуть змінювати стать протягом життя.
  7. Риб вивчає наука іхтіологія, тварин - зоологія.