Різниця між фінською та інфрачервоною сауною

Різниця між фінською та інфрачервоною сауною

Пар кісток не ломить - цей крилатий вислів відомо всім любителям лазень і саун. Однак останнім часом неважко заплутатися у всіх модні новинки. Наприклад, поряд зі звичайною фінською сауною з'явилася інфрачервона різновид. Що б це могло бути? Чим відрізняється? Корисніше або шкідливіше? Ми провели аналіз питання, щоб розвіяти всі сумніви і дати чітку картину того, що відбувається. Отже, вирушаємо в сауну!

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Фінська сауна - свого часу вона була основною конкуренткою російської лазні. Відмітна особливість - використання сухого спека, коли повітря прогрівається від спеціально влаштованій печі-кам'янки, яка може бути дров'яної або електричної. Тіло людини нагрівається поступово, у міру його переміщення з нижньої полиці на верхню, де найсильніший жар, який можуть витримати тільки найбільш стійкі люди.

Фінська сауна

Інфрачервона сауна - це екзотичне явище зовсім недавно здобуло визнання серед любителів попаритися. Принцип її заснований на здатності інфрачервоного випромінювання нагрівати організм людини.За своєю природою це тепловий вплив, подібне до того, яке походить від гарячої печі. Вважається, що подібний вплив на організм абсолютно безпечно, оскільки не є рентгенівським впливом або ультрафіолетовим. По пристрою інфрачервона сауна - це кабіна невеликого розміру, виготовлена ​​з натурального дерева. Усередині стоять кутові, тилові і ножні випромінювачі. Вони робляться зі спеціальної кераміки. На один сеанс "потіння" зазвичай йде близько півгодини при 40-50 градусах, при цьому потовиділення набагато вище, порівняно з фінської лазнею.

Інфрачервона сауна до змісту ↑

Порівняння

Температура у фінській сауні може досягати 100 градусів і навіть вище, а в інфрачервоній всього 40-50 за Цельсієм.

У фінській сауні для нагрівання використовується дров'яна або електрична піч, а в інфрачервоній спеціальні випромінювачі, що гарантують спрямований вплив на організм.

потіє в фінській сауні гірше, ніж в інфрачервоній. Справа в тому, що інфрачервоне випромінювання орієнтоване точно на людину, а в звичайній парильні тільки частина тепла "перепадає" організму, решта йде на нагрівання навколишнього середовища. Звідси - менша температура впливу, а ефект потіння і відходу шлаків з організму вище!

Що стосується шкоди, то у фінській сауні людина піддається справжнім екстремальним навантаженням, що може при необдумане підході спровокувати різні проблеми зі здоров'ям. Інфрачервона сауна використовує більш м'який вплив, а тому знижує ризик негативних ситуацій.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Фінська сауна використовує для нагрівання повітря грубку, а в інфрачервоній тіло гріється відповідним випромінюванням.
  2. Фінська сауна може нагрітися до 100 і більше градусів, а інфрачервона до 40-50.
  3. потіє в фінській сауні при аналогічних температурах порівняно гірше, ніж в інфрачервоній.
  4. При нагріванні повітря у фінській сауні значна частина тепла віддається навколишньому середовищу, а інфрачервона діє на людину цілеспрямовано.
  5. Фінська сауна діє на людину досить жорстко, а інфрачервона набагато м'якше.