Різниця між файлової системою і файлової структурою

Різниця між файлової системою і файлової структурою

Файлова система і файлова структура накопичувачів зазвичай вважаються поняттями тотожними, синонімічні. Для звичайного користувача комп'ютера і інших електронних пристроїв ці поняття згадуються переважно в контексті форматування носія в тій чи іншій системі. Різниця між ними є, але виключно в області термінології або, наприклад, теорії інформатики.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Файлова система - спосіб організації зберігання, іменування та управління даними, розміщеними на накопичувачі, за допомогою певного роду софта, інструкцій і специфікацій.

Файлова структура - порядок розташування даних на накопичувачі.

до змісту ↑

Порівняння

Різницю між файлової системою і файлової структурою можна визначити як різницю між загальним і приватним. Файлова структура - один з елементів файлової системи, поряд з комплексом програмних засобів, що реалізують управління файлами. Відносини тут приблизно такі ж, як між організацією "Наукова бібліотека" та книгосховищем цієї наукової бібліотеки. Організація "НБ" включає в себе і фонд, і штат співробітників, і автоматизовані системи, і ресурси різного роду, книгосховище ж являє собою певним чином організований і функціонує склад.

Файлова структура являє собою древо каталогів, тобто ієрархічну структуру, яка демонструвала б, як саме розміщені файли на накопичувачі. Ієрархія може бути мінімальною глибини - це відноситься до однорівневих файловим системам, де застосовується однорівнева файлова структура. Файлова система передбачає певний розмір кластера, певний тип управління файлами, певну структуру логічного диска (поділ на сектори або томи). Поняття файлової структури відноситься виключно до організації системи каталогів.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Файлова система включає в себе організацію файлової структури.
  2. Файлова структура являє порядок розташування даних на диску, файлова система - організацію управління даними на диску.