Різниця між полем і лугом

Різниця між полем і лугом

Луг і поле, на перший погляд, мають зовнішню схожість - однаковий, терпко пахне килим, покритий злаками або травами. І лише деякі характерні, не відразу помітні риси дозволять мандрівникові визначити, "хто є хто".

Луг - це територія, яка має природний трав'яний покрив. В окремих випадках луки засаджуються певними видами трав. Ділянки використовуються, як природне пасовище для домашніх тварин, так і як плацдарм для заготівлі кормів. У російській літературі такі луки називають сіножатями.

Відмінною рисою будь-якого луки є наявність надмірної вологості і двох-слойность. Перший шар займає дерен - пронизаний, щільно скріплений старими і молодими корінням верхній шар грунту. Другий шар - травостій. Від кількості і щільності рослин на один квадратний метр площі залежить врожайність луки. Типовими для лугів є такі рослини: борщівник і астра ромашкова, дурман і плевел, конюшина і щавель, чебрець і ваточник, горицвіт і жовтець.

В залежності від конкретних умов формування існує три типи луків.

До першої групи належать материкові луки. Вони знаходяться на рівнинах, найчастіше на низинах. Формуються на бідних, малородючих ґрунтах - буроземами і підзолистих. Це - території, які отримують достатню кількість вологи з атмосфери протягом усього року або певного періоду.Наприклад, луки Шотландії, північ середньої смуги Росії або північно-західна Франція. Такі території є ідеальним плацдармом для багаторічних пасовищ і основою для динамічного, органічного тваринництва ряду економічно розвинених країн. Тому їх ретельно охороняють, а в разі необхідності зволожують грунт спеціально прокладеними зрошувальними каналами або підсушують за допомогою осушувальних і штучних водойм.

Друга група - це заплавні луки. Вони формуються в річкових долинах, регулярно заливаються водою під час весняних повеней. Іноді їх називають заливними луками. Особливо багато таких луків в долині приток Дніпра - Прип'яті і Десни, в середній течії Вісли, Рейну і Луари, Сени.

Остання група - так звані азональні ПТК (природно-територіальні комплекси) - гірські луки. У тематичній літературі для них є спеціальний термін - альпійські луки. Масиви трави розташовані в горах на висоті близько 2000 метрів, між криволіссям і зоною кам'яних пустель. Використовуються для пасовищного тваринництва.

Поля - це сільськогосподарські угіддя. Вони мають виключно антропогенне походження. Щороку вони проходять обробку - меліоративний комплекс, який дозволяє підвищити врожайність висаджених людиною культур. Перші поля з'явилися в епоху неоліту, коли люди випалювали ліс, а на його місці кілька років поспіль висаджували злаки. Потім поле кидали і випалювали новий лісовий масив. Всім відомо знищення степової цілини України і Казахстану, з метою перетворення її в короткочасно родючі поля.

Поле соняшників

Сьогодні для підвищення врожайності використовується меліорація, внесення добрив і сівозміну.У ньому задіяно 3-4 ділянки поля. Один з них засаджений пшеницею, інший бобовими культурами, третій стоїть під паром - відпочиває і набирається сил. Щороку відбувається зміна призначення ділянок.

На поле висаджують овочі та зернові, коренеплоди і олійні культури. Синонімом слова поле є термін "рілля".

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Походження луки - в 98% природне, а поля - це результат роботи людських рук.
  2. Полями зайняті 37% всіх сільськогосподарських угідь світу, а луками лише 11%.
  3. Луга формуються в умовах збільшеної вологості на бідних грунтах. Поля формуються в районах, де випадає 350 і більше міліметрів опадів. Їх недостача або надлишок регулюється системою зрошувальних і осушувальних каналів. Поля вимагають родючих, багатих перегноєм, грунтів.
  4. На одній ділянці поля традиційно висаджується 1 вид рослин. На лузі можна зустріти до 40 видів рослин - злакових і трав'янистих.