Різниця між фанатом і шанувальником

Різниця між фанатом і шанувальником

Ажіотаж навколо знаменитостей - природне явище. Кожна популярна особистість має коло своїх фанатів і шанувальників. Але чому тих, хто захоплюється чиїмось творчістю, називають по-різному, і чим відрізняється фанат від шанувальника? Спробуємо в цьому розібратися.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Фанат - людина, що відноситься до об'єкту обожнювання з надмірною пристрастю, аж до нестями. Слід зауважити, що "фанатіють" не тільки від окремих особистостей, котрі демонструють свій талант, але і від напрямків мистецтва (живопису, музики і т. П.), Спортивних команд і багато чого іншого.

Шанувальник - той, хто із захопленням ставиться до когось або чогось. Об'єктом величезної симпатії в цьому випадку теж можуть бути видатна персона, чиїсь творчі досягнення, мистецтво, будь-які ідеї і так далі.

до змісту ↑

Порівняння

З визначень випливає висновок, що вирішальну роль в даному питанні відіграє ступінь емоційної прихильності людини, рівень його захопленості кимось або чимось.

Наприклад, прихильники, коли вони присутні на виступі улюбленого артиста, заряджаються позитивною енергією - вони радіють від душі, підспівують, можуть танцювати. Після концерту такі глядачі йдуть задоволеними і вдячними за хвилини щастя, подаровані виконавцем. З новими силами вони повертаються до повсякденних справ.

Фанатам властиво дивитися на кумира як на божество. Від одного його появи вони здатні увійти в екстаз. Часто можна спостерігати, як фанати ридають, рвуться на сцену, намагаються неодмінно дотягнутися до об'єкта пристрасті. Часом емоційне напруження настільки великий, що справа не обходиться без карет швидкої допомоги.

Зробити висновок про те, в чому різниця між фанатом і шанувальником, можна і проаналізувавши схильність кожного з них до агресивних дій. Так, шанувальник завжди миролюбний. Він хоч і здатний довгий час простояти біля під'їзду чарівної особистості заради заповітного автографа або швидкоплинного зустрічного погляду, але ніколи не буде думати про заподіяння якоїсь шкоди або віроломний вторгнення в приватне життя видатної персони.

У той же час деякі фанати можуть настільки сильно бажати відповідної любові і всепоглинаючого уваги з боку кумира, що здатні повернути свої почуття в небезпечне негативний русло. Нав'язливі дзвінки, пошкодження автомобілів і навіть серйозні злочини - результати неприборканої, неконтрольованої пристрасті, що виявляється у своїй крайній мірі.

Агресія фанатів може дати про себе знати і з іншого приводу: якщо хтось посмів критикувати "ідеал". В цьому випадку невтішне висловлювання сприймається фанатами як особисту образу, і вони готові поквитатися з кривдником. Ще один приклад неадекватної поведінки - погроми на стадіонах і інші заворушення, які влаштовують спортивні фанати, вболіваючи за свою команду.

Проте прояв агресії властиво фанатам не завжди. Найчастіше пристрасне захоплення виражається лише в тому, що людина намагається роздобути максимум інформації про життя і діяльності кумира, не пропускає жодної фотографії свого "улюбленця", вступає в фан-клуб, де спілкується з однодумцями.Подібна поведінка ніяк не шкодить знаменитостям.

В ступеня зацікавленості також полягає відмінність фаната від шанувальника. Досить пильно відстежувати чиюсь діяльність, творчість і з захопленням колекціонувати певні матеріали можуть і шанувальники, але все-таки особисте життя і нагальні справи завжди знаходяться для них на першому місці.