Різниця між казкою і легендою

Різниця між казкою і легендою

Казка представляє собою цікаве, особливо цікаве дітям твір. І однією з її численних різновидів є небилиця. Однак коли мова йде про порівняння, мають на увазі традиційну казку чарівного характеру і небилицю як окремий своєрідний жанр. Саме в такому контексті і буде йти подальша розповідь.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Казка - твір, що містить вигадка і має, в традиційному розумінні, розвиток деякого сюжету, як правило, зі щасливим кінцем. Історично першими стали складатися фольклорні казки, які переходили з вуст в уста. Багато з них мають кілька варіантів. Пізньої казки з'явилися і в літературній творчості. Їх особливості: приналежність конкретному автору і набуття популярності тільки після публікації (до цього моменту літературні казки не побутують в усній формі).

Небилиця - нісенітниця, жартівливе оповідання із зображенням абсолютно перекрученою дійсності (наприклад, оповідь про те, як мужик натягнув сокиру на ногу, підперезався сокирищем і почав рубати дрова поясом). Небилиця, як і казка, присутній і в народній творчості, і в літературі. Прикладом такого твору в літературі є "Плутанина" - всім відомий вірш К. Чуковського.