Різниця між фабрикою і мануфактурою

Різниця між фабрикою і мануфактурою

В 21-м столітті зламану річ простіше викинути, ніж відремонтувати, але ж зовсім "недавно" на створення предметів люди витрачали дуже багато часу . Мануфактура і фабрика - це віхи у розвитку виробництва, що залишили яскравий слід в історії. Чим вони відрізняються один від одного і який варіант є більш прогресивним?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Фабрика - промисловий об'єкт, що спеціалізується на виробництві продуктів масового виробництва за єдиним стандартом. Його характеризує наявність великої кількості працівників, машинний випуск предметів, поділ праці. Товари можуть випускатися як про запас (невизначеному покупцеві), так і під замовлення оптових розповсюджувачів.

Мануфактура - ремісниче об'єднання з поділом праці та використання ручних засобів виробництва. Даний вид виробничої діяльності прийшов на зміну морально застарілим цехах. Замовниками, як правило, виступали або дрібнооптові продавці, або кінцеві споживачі товарів.

до змісту ↑

Порівняння

Отже, найважливіша відмінність між зазначеними категоріями - наявність автоматизованих засобів виробництва. На фабриці ручна праця зведений до мінімуму, в той час як на мануфактурі він домінує. Фабричні засоби виробництва належать або державі, або приватній особі.Відповідно, робітники - просто виконавці замовлень, які отримують оплату за свою працю.

Фабрика комп'ютерів

На мануфактурі власник тісно взаємодіяв зі своїми підлеглими. Для роботи їм були потрібні певні навички, яким потрібно вчитися. Фабричний праця не потребує особливого освіту, так як він розділений на найпростіші операції.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Виробництво. На фабриці для випуску товарів використовуються автоматизовані засоби та предмети праці, в мануфактурі - механічні або ручні.
  2. Обсяг продукції. Фабрика орієнтована на масове виробництво товарів, мануфактура - на обмежене.
  3. Належність засобів виробництва. Фабричні верстати та обладнання належать власнику, мануфактури - в тому числі і самим робітникам.
  4. Централізація. Фабрика передбачає наявність єдиного центру управління, ієрархічність, мануфактура - більш гнучку систему взаємодії.
  5. Замовлення. Фабрика задовольняє потреби невизначеного кола клієнтів, мануфактура - щодо вузького числа замовників.