Різниця між факторингом і форфейтингом

Різниця між факторингом і форфейтингом

Сучасні схеми ведення бізнесу дозволяють контрагентам знайти оптимальну формулу співпраці. Факторинг і форфейтинг часто плутають, так як дані поняття мають схожу змістом. Щоб зрозуміти відмінності, необхідно розібратися в особливостях угод.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Факторинг - реалізація товару на умовах відстрочення платежу, при якій постачальник продукції передає її покупцеві з оплатою угоди через банк або факторингову фірму. Певна частина грошей (в межах 90%) передається продавцеві відразу, решта - після повного розрахунку покупця за товар. Фактор отримує прибуток за користування своїми ресурсами, при цьому продавець несе відповідальність за невиконання зобов'язань покупцем.

Форфейтинг - операція з викупу форфейторорм зобов'язання у боржника перед кредитором. Фінансовий агент приймає всі ризики на себе і може перепродати борг третій особі. З моменту викупу зобов'язання постачальник продукції отримує всі кошти і не несе ніякої відповідальності за неможливість покупця розрахуватися за отриманий товар.

до змісту ↑

Порівняння

Отже, різниця між фінансовими операціями обумовлена ​​особливостями їх проведення.Операція факторингу триває максимум 180 днів, форфейтинга - аж до декількох років. Форфейтор бере на себе всі ризики, починаючи від платіжних і закінчуючи політичними. Фактор перекладає частину відповідальності на клієнта: якщо зобов'язання не буде виконано, фактор має право вимагати повернення своїх коштів (для мінімізації ризиків використовується страховка).

Нарешті, фактор передає постачальнику лише частину грошей за угодою, решта - після реалізації зобов'язань. Форфейтор повністю розраховується перед продавцем, а своє зобов'язання в подальшому може продати. Передача факторингу третім особам не передбачена.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Терміни. Гранична тривалість факторингової операції - 180 днів, форфейтинговой - кілька років.
  2. Ризики. При факторингу невиконання зобов'язань боржником тягне відповідальність для постачальника, при форфейтинге - немає.
  3. Винагорода. При факторингу постачальнику видається 60-90% оплати, а решта - заморожується до повної виплати боргу, при форфейтинге - 100% оплати.
  4. Передача. Факторингові активи не можуть бути продані третім особам, в той час як форфейтингові - можуть.