Різниця між зовнішніми і внутрішніми жорсткими дисками

Різниця між зовнішніми і внутрішніми жорсткими дисками

Незважаючи на всі зростаючу популярність флеш-накопичувачів, від жорстких дисків нашим комп'ютерних систем поки відійти не вдається. Як правило, місця на накопичувачах ПК або ноутбука починає катастрофічно не вистачати після знайомства з торрент-трекера, і тоді ставиться завдання розширити свої комори. Для її вирішення використовують зовнішні і внутрішні жорсткі диски.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Внутрішній жорсткий диск - пристрій для запису і зберігання даних, яке встановлюється в корпус ПК або ноутбука і підключається безпосередньо до материнської плати.

Зовнішній жорсткий диск - мобільний пристрій для запису і зберігання даних, що підключається до зовнішніх портів системного блоку, ноутбука та інших пристроїв.

до змісту ↑

Порівняння

В принципі роботи і застосовуваних технологіях різниці між зовнішніми жорсткими дисками і внутрішніми немає. Запис інформації ведеться на магнітний диск або диски, управляються всі процеси електронним блоком. Відмінності, в основному, експлуатаційні, і найголовніше з них - мобільність. Зовнішні жорсткі диски призначені для простої перенесення даних між пристроями, внутрішні є незнімними елементами системи.

Два найбільш поширених формату 2, 5 і 3, 5 дюйма використовуються в обох варіантах, однак для настільних систем частіше призначені повнорозмірні HDD, для ноутбуків - розміром в 2, 5 дюйма, і такий же формат переважно представляє зовнішні HDD.3, 5-дюймових зовнішніх дисків пропонується набагато менше, вони більше і важче своїх невеликих побратимів.

Зовнішній жорсткий диск Seagate STAA500203 Red

Зовнішні жорсткі диски підключаються до ПК переважно через інтерфейс USB, внутрішні - за допомогою SATA II і SATA III. Швидкість запису читання HDD визначається швидкістю обертання шпинделя, і традиційні 5400 і 7200 rpm можуть бути присутніми як у зовнішніх, так і у внутрішніх дисків. Різницю створює пропускна здатність інтерфейсу: внутрішні HDD завжди будуть демонструвати більш високу швидкість запису, ніж зовнішні. Зовнішні диски з інтерфейсом підключення eSATA продемонструють і швидкість обміну даних, і мобільність. Внутрішні диски отримують електроживлення від блоку живлення комп'ютера, зовнішні - або від материнської плати через інтерфейс USB, або від власного зовнішнього джерела живлення.

Внутрішній жорсткий диск Hitachi Ultrastar HUA723

Вважається, що зовнішні жорсткі диски, одягнені в металеві та пластикові корпусу, більш стійкі до випадкових пошкоджень, але не варто забувати про фактори ризику, яким піддаються мобільні пристрої. Внутрішні диски механічного впливу ззовні практично не відчувають. За допомогою спеціальних кейсів для HDD можна внутрішній жорсткий диск перетворити в зовнішній: всього лише покладіть його в коробочку з контролером підключення до ПК.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Внутрішні жорсткі диски призначені для стаціонарного використання в одній системі, зовнішні - мобільні.
  2. Внутрішні жорсткі диски підключаються переважно за допомогою інтерфейсу SATA, зовнішні - через USB.
  3. За рахунок застосовуваного інтерфейсу внутрішні жорсткі диски швидше зовнішніх.
  4. Зовнішні жорсткі диски захищені корпусами.
  5. Внутрішні жорсткі диски отримують енергію від блоку живлення комп'ютера безпосередньо, зовнішні - або від порту USB, або від зовнішнього джерела живлення.