Різниця між ePUB і FB2

Різниця між EPUB і FB2

Формати електронних книг EPUB і FB2 відносяться до найпопулярніших. У чому особливості кожного з них?

Зміст статті

  • Факти про EPUB
  • Факти про FB2
  • Порівняння
  • Таблиця

Факти про EPUB

Електронна книга, представлена ​​в форматі EPUB , має структуру , схожу з веб-сайтом з посиланнями, проте всі її сторінки так чи інакше об'єднані в один файл, який фактично є особливим різновидом ZIP-архіву. Дані сторінки можуть бути представлені в форматах HTML, XHTML, PDF, доповнюватися графікою, різними шрифтами, стилями. Але для забезпечення зв'язку між різними типами файлів, складових контент електронної книги, в стандарті EPUB використовуються XML-скрипти.

Формат EPUB найчастіше задіюється видавцями електронних книг в тих випадках, коли твір представлено головним чином текстом - в якому трохи доповнюють його графічних елементів. Це пов'язано з деякими складнощами з розпізнаванням файлів EPUB великих форматів (їх величина визначається як раз таки присутністю графіки) на ряді пристроїв.

Разом з тим формат EPUB, розроблений західними програмістами, відноситься до числа найбільш універсальних. Він підтримується електронними "читалки" від більшості сучасних виробників.

Формат EPUB передбачає захист цифрових творів від копіювання за допомогою технології DRM. Багато магазинів електронних книг, а також приватні автори, які продають свою літературу в інтернеті, користуються цією можливістю.Цифрове твір, яке захищене за допомогою DRM, буде відкриватися тільки на певних пристроях - наприклад, тих, якими користується людина, яка купила твір в онлайні.

до змісту ↑

Факти про FB2

Електронна книга, представлена ​​в форматі FB2 , як і виконана у вигляді файлу EPUB, є XML-документом особливої ​​структури. Кожен з її елементів має власні теги. У книзі, яка виконана в форматі FB2, здатні успішно розміщуватися як текст, так і графіку. У XML-коді файлу FB2 також можна прописувати різні метадані - наприклад, зміст книги, найменування твору, ISBN, відомості про автора. Відповідні документи з метою економії місця на диску упаковуються в ZIP-архіви.

Формат FB2 розроблений російськими програмістами, тому він за замовчуванням підтримується не всіма зарубіжними виробниками електронних книг. Однак є велика кількість додатків для "читалок", які можуть розпізнавати даний стандарт. Вони доступні для скачування в основних магазинах, таких як Google Play.

до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність EPUB від FB2 полягає в різноманітності XML-алгоритмів, використовуваних для форматування тексту, а також доповнення його графікою і іншими мультимедійними компонентами. Стандарт EPUB традиційно розглядається фахівцями як більш функціональний, оскільки XML-алгоритми, які ним передбачені, можуть застосовуватися з метою форматування таких складних елементів, як, наприклад, формули. Разом з тим файли EPUB мають більший розмір, ніж аналогічні за змістом електронні книги, які представлені в стандарті FB2.

Ще одна істотна відмінність між EPUB і FB2 в тому, що перший формат дозволяє захистити цифрове твір від несанкціонованого копіювання.Стандарт FB2 такої можливості не дає.

Визначивши то, в чому різниця між EPUB і FB2, зафіксуємо основні висновки в невеликій таблиці.

до змісту ↑

Таблиця

EPUB FB2
Що спільного між ними?
Обидва файлових формату застосовуються для створення електронних книг
Обидва формати припускають використання XML-алгоритмів, підтримують розміщення в електронних книгах текстового і графічного контенту
У чому різниця між ними?
Передбачає застосування щодо більш складних XML-алгоритмів Передбачає використання відносно менш складних XML-алгоритмів
Дозволяє захищати цифрове твір від незаконного копіювання Чи не дозволяє захищати електронні книги від копіювання
Розроблено на Заході, підтримується більшістю зарубіжних виробників "читалок" Розроблено в Росії, підтримується за замовчуванням головним чином виробниками "читалок" з РФ і російськомовних країн