Різниця між епітеліальної тканиною і сполучної

Різниця між епітеліальної тканиною і сполучної

Людина є біологічною істотою, внутрішню будову якого має особливості, в яких було б корисно і пізнавально розбиратися. Наприклад, зсередини і зовні ми покриті різними тканинами. І ці тканини розрізняються за структурою і функціями, наприклад, епітеліальна тканина від сполучної.

Епітеліальна тканина (або епітелій) вистилає внутрішні органи нашого організму, порожнини і зовнішній шар (епідерміс). Сполучна тканина не так важлива сама по собі, швидше за в сукупності з іншими будівельними елементами, вона присутня майже всюди. Епітелій формує поверхні і стінки, а сполучні тканини виконують опорні і захисні функції. Цікаво, що саме сполучна тканина існує існує відразу в чотирьох видах: твердому (скелет), рідкому (кров), гелеобразном (хрящові освіти) і волокнистом (зв'язки). Сполучна тканина має високонасиченої міжклітинних речовиною, а ось епітеліальна майже не містить міжклітинної речовини.

Епітеліальні клітини в основному ніздрюваті, що не витягнуті, щільні.Клітини сполучної тканини еластичні, подовжені. Як результат ембріонального розвитку, сполучна тканина утворюється з мезодерми (серединного шару, зародкового листка), а епітелій з ектодерми або ендодерми (зовнішнього або внутрішнього шару).

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Епітеліальна тканина і сполучна виконують різні функції: перша - що вистилає, друга - опорну.
  2. Сполучна тканина в організмі має більшу різноманітність форм.
  3. Сполучна тканина і епітелій відрізняються різним вмістом міжклітинної речовини.
  4. В основному, епітеліальні клітини пористі, а сполучні - витягнуті.
  5. Епітелій і сполучна тканина утворюються на різних стадіях ембріогенезу (зародкового розвитку).