Різниця між лосем і оленем

Різниця між лосем і оленем

Лосі і олені - найближчі родичі, причому їх спорідненість не губиться в сьомому коліні, а проявляється в загальних ознаках, характерних для сімейства плотнорогіх. Проте, і за зовнішнім виглядом, і за способом життя лось істотно відрізняється від інших представників сімейства оленів, і ці відмінності дозволяють виділити його в окремий вид загону парнокопитних.

Лось - велике травоїдна тварина, що живе в лісовій і лісостеповій зонах європейської Півночі і в лісах Канади. На нашій території його популяція поширена в Західному Сибіру, ​​Якутії і Уссурійському краї. У пошуках їжі лосі мігрують, як і всі олені, але шляхи їх міграції зазвичай не виходять за межі постійних місць проживання.

Лосі відрізняються від інших видів оленів, перш за все, розмірами і масою тіла. Дорослі особини досягають двометрового зросту; самець може важити від 500 до 700 кг і буває майже трьох метрів в довжину. Самки дрібніше, але, в порівнянні з Олениха, і вони виглядають досить переконливо.

Лось

Особливість будови тіла лося в тому, що при потужній грудній клітці і масивному крупі тварина має тонкі і дуже довгі ноги з непропорційно великими для такої будови кінцівок копитами. Між пальцями, що утворюють копито, є міцні шкірясті перетинки. Це дозволяє лосів легко пересуватися в густих заростях і долати тонкі болотисті місця в пошуках корму, що особливо важливо в зимовий період і ранньою весною, коли траву і свіжі гілки можна знайти тільки в околицях боліт і по низинних берегах річок.

Важливим відмітною ознакою лося є будова рогів. Вони розвиваються в горизонтальній площині і мають на кінцях широкі плоскі розгалуження, що не зустрічаються в інших оленів. Рогу з'являються у лосенят через півтора року після народження і до п'ятирічного віку набувають остаточну форму.

Белохвостий олень

Дорослі лосі щорічно скидають роги, причому з кожним новим сезоном на плоских Лопатоподібний відростках з'являється по одному додатковому виступу.

Більшість оленів утворює невеликі стада. У шлюбний період гарем самця може складатися з 7-15 самок. Лосі, як правило, живуть парами або сімейними групами, що включають підростаючих лосенят. У стада вони збиваються на дуже короткий час і тільки при найнесприятливіших природних умовах.

У літню спеку, рятуючись від гнусу та інших кровососів, лосі можуть цілодобово лежати в воді. Вони відмінно плавають і здатні добувати рослинний корм, що не вибираючись на берег. На мілководді тварини поїдають водорості, підбирають зростаючий по берегах мох і общипують гілки прибережних чагарників. Така особливість не властива іншим оленям.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Лось - найбільша тварина з сімейства оленів. Самець може досягати ваги 700 кг. Для представників інших видів оленів рекордним є вага в 400 кг.
  2. Лось має особливу будову кінцівок. Його ноги нагадують високі і тонкі ходулі з непропорційно широкою основою в області копит. У більшості оленів ноги більш пропорційні і короткі.
  3. У всіх оленів, крім лосів, роги розвиваються вертикально по відношенню до тіла. Лосині роги розгорнуті в горизонтальній площині і мають на кінцях плоскі лопатисті розгалуження.
  4. На відміну від оленів, що утворюють стада, лосі живуть поодинці, парами або невеликими сімейними групами.
  5. Лось може довгий час проводити в воді. Більшості оленів це не властиво.