Різниця між Землею і іншими планетами Сонячної системи

Різниця між Землею і іншими планетами Сонячної системи

Напевно кожна людина задавався питанням: а чим же відрізняється наша планета від всіх інших, крім того, що вона заселена живими організмами ? Ще в школі нам розповідали, що від восьми планет Сонячної системи (все-таки на сьогоднішній день ми не відносимо Плутон до повноцінної планеті) Земля відрізняється дуже сильно. Звичайно, мало хто пам'ятає шкільні уроки астрономії, тому в цій статті ми визначимо основні ознаки відмінності.

Зміст статті

 • Визначення
 • Порівняння
 • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Земля є єдиною планетою в Сонячній системі, на якій є життя. Дуже часто її називають Блакитний планетою (в зв'язку з тим, що на Землі є величезна кількість води). Як говорять учені, наша планета утворилася приблизно 4, 5 мільярда років тому, і незабаром у неї з'явився природний супутник - Місяць. Завдяки численним дослідженням було з'ясовано, що життя на нашій планеті утворилася не відразу, а лише через мільярд років після її створення. Життя на Землі можлива в тому числі через вплив магнітного поля, яке помітно послаблює радіацію Сонця, згубну для всіх живих організмів на планеті. Трохи більше 70 відсотків поверхні займає Світовий океан, в той час як на сушу припадає менше тридцяти відсотків.

Інші планети Сонячної системи в більшості своїй залишаються для нас загадкою, багато з яких нам тільки належить розкрити. Основне питання, яке мучить учених, - чи є життя на інших планетах? На сьогоднішній день відповідь негативна, але деякі вчені все ж припускають, що це думка може бути помилковим. Планети можна розділити на дві групи: планети земної групи (крім самої Землі це Марс, Венера і Меркурій), а також планети-гіганти (це Юпітер, Сатурн, Уран і Нептун). Кожен з цих об'єктів представляє для нас величезний інтерес, особливо найбільші планети - Юпітер і Сатурн. Наприклад, знамениті кільця Сатурна постійно вивчаються різними фахівцями, і отримані результати часто викликають в громадськості широкий резонанс.

до змісту ↑

Порівняння

Звичайно, присутність розумного життя дуже сильно виділяє Землю на тлі інших планет. Однак існують і інші ознаки відмінності. Ми виділимо п'ять основних:

 • Наша планета має рідку оболонку. Жодна з планет або їх супутників не може похвалитися цим. Як було зазначено вище, більший відсоток поверхні планети - саме вода.
 • Незважаючи на те, що атмосферу можна виявити не тільки на Землі, наша планета є єдиною, де міститься настільки величезна кількість кисню.
 • Ще одна відмінність - це наявність унікального супутника. Справа в тому, що Місяць має величезні розміри, якщо порівнювати супутник безпосередньо з планетою. Такого співвідношення ніхто не має більше, включаючи планети земної групи.
 • Планета Земля сильно відрізняється і за зовнішнім виглядом, якщо спостерігати з Космосу. Особливо чітко видно ділянки Світового океану - такого блакитного кольору не має жодна планета.
 • У Землі унікальні фізичні властивості, які підходять для існування саме білкової форми життя.
до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

 1. Розумні форми життя присутні тільки на Землі.
 2. Тільки на Землі є вода (рідка оболонка).
 3. Наша планета має величезну кількість кисню.
 4. Присутній унікальний супутник - Місяць, який в значній мірі визначає умови життя.
 5. Відмінності можна знайти і в зовнішньому вигляді (блакитний колір планети Земля).
 6. Земля має унікальні фізичні властивості, що сприяють розвитку білкової форми життя.