Різниця між dVI-I і DVI-D

Різниця між DVI-I і DVI-D

В числі найпоширеніших інтерфейсів для підключення моніторів до ПК - DVI-I і DVI-D. У чому особливості кожного з них?

Зміст статті

  • Факти про DVI-I
  • Факти про DVI-D
  • Порівняння
  • Таблиця

Факти про DVI-I

Інтерфейс DVI-I передбачає використання двох типів каналів передачі сигналу - аналогового і цифрового. При цьому структура їх розташування в кабелі може відрізнятися в залежності від однієї з двох модифікацій даного інтерфейсу - DVI-I Single Link і DVI-I Dual Link.

В пристроях типу DVI-I Single Link підтримується 1 цифровий і 1 аналоговий канали. При цьому і той і інший функціонують незалежно. Активація будь-якого з них пов'язано з тим, який саме пристрій підключено до відеокарти ПК і яким чином здійснюється сполучення між девайсами. У пристроях типу DVI-I Dual Link реалізовано, в свою чергу, 3 канали передачі даних - 2 цифрових і 1 аналоговий.

до змісту ↑

Факти про DVI-D

Інтерфейс DVI-D передбачає застосування тільки цифрових технологій передачі даних. Залежно від модифікації кабелю можуть використовуватися 1 або 2 канали.

За допомогою одноканального інтерфейсу типу DVI-D можна здійснювати передачу даних в дозволі порядку 1920 на 1200 пікселів і частотою, що становить 60 Гц. Однак даних ресурсів буде недостатньо для відтворення на моніторі ПК 3D-зображень, створюваних за технологіями на зразок nVidia 3D.

Наявність двохканальних інтерфейсів DVI-D в структурі кабелю дозволяє передавати відеодані у великій якості - 2560 на 1600 пікселів.Крім того, наявність двох цифрових каналів дає можливість при залученні подібного кабелю здійснювати трансляцію 3D-зображень на моніторах в дозволі 1920 на 1080 пікселів і частотою 120 Гц.

до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність DVI-I від DVI-D в тому, що в першому стандарті підтримується як цифрова, так і аналогова технологія передачі даних, а в другому - тільки цифрова. Відповідно, при підключенні монітора до ПК через DVI-D слід перевірити, чи не є він аналоговим.

Візуально інтерфейс DVI-D - у всіх модифікаціях - відрізняється від DVI-I відсутністю чотирьох отворів в бічній частині роз'єму.

Фактично обидва розглянутих стандарту об'єднує в собі роз'єм DVI-I Dual Link. Є ще, до речі, інтерфейс DVI-A, що підтримує тільки аналогову технологію передачі даних.

Визначивши, в чому різниця між DVI-I і DVI-D, зафіксуємо основні висновки в таблиці.

до змісту ↑

Таблиця

DVI-I DVI-D
Що спільного між ними?
Одна з модифікацій DVI-I - Dual Link - фактично об'єднує в собі обидва стандарти
У чому різниця між ними?
Стандарт дозволяє підключати до ПК як цифрові, так і аналогові монітори Стандарт дозволяє підключати до ПК тільки цифрові монітори