Різниця між урюком і курагою

Різниця між урюком і курагою

Побачивши вітрини з різнокольоровими сухофруктами, легко по-справжньому розгубитися. Адже крім звичних кураги, чорносливу, родзинок продавці сьогодні пропонують придбати і більш екзотичні урюк, унаби, сушену диню. І якщо курагу, наприклад, пробували практично всі, то той же урюк для нас куди менше звичне ласощі. І даремно. Чим же відрізняються ці два види сушених абрикосів? Спробуємо розібратися.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Урюк - вид сухофрукти; висушений прямо з кісточкою абрикос.

Курага - вид сухофрукти; висушений абрикос, з якого видалили кісточку.

до змісту ↑

Порівняння

Урюк, на відміну від кураги, користується величезною популярністю в Середній Азії, де його ще в давнину вважали щедрим даром Аллаха, оспівували в поемах і переказах. Чому ж саме урюк надана така честь? Все тому, що цей плід сушеного абрикоса вважається одним з найбільш корисних для здоров'я ласощів, подарованих самою природою. Цей сухофрукт роблять і з великих садових сортів абрикоса, і з дрібних диких плодів гірського урюка, солодких, як мед. Основна відмінність урюка від кураги в тому, що він висушується прямо з кісточкою всередині, тобто ні на якій стадії сушки не порушується цілісність плода. У Таджикистані і Узбекистані кісточку вважають серцем плода, і видалити її - значить забрати з сухофрукта дуже цінну частину.

Буває, що урюк сушиться безпосередньо на гілках дерева. Дуже зручний спосіб, чи не так? Потім треба буде тільки зняти якісно зав'ялити на вітрі і жаркому сонечку плоди з дерева і упакувати їх на зберігання у великі дерев'яні ящики, переклавши листочками м'яти і базиліка - щоб не завелися жучки і личинки молі. Спосіб сушіння на сонці, коли абрикос стає твердим, як камінь, називається "офтобі". Інший спосіб заготівлі урюка на зиму - коли великі, м'ясисті абрикоси, знявши з гілок, довгий час в'ялять в затінку - іменується "соягі". Такі воістину ексклюзивні абрикоси часто роблять тільки для внутрісімейного вживання, а не на реалізацію, адже великі обсяги, потім виставляються на продаж, намагаються заготовити про запас якомога швидше. Правда, при цьому часто страждає якість.

Курага в Середній Азії цінується куди менше і практично не вживається в їжу: в переважній більшості вона йде на експорт, туди, де люблять абрикос без кісточки і не розбираються в істинної цінності урюка. Для виробництва кураги абрикос (дуже часто недоспелий) розрізається уздовж, з плоду виймається кісточка. Потім продукт висушують, але не за допомогою природи - на сонці або в тіні, а використовуючи бензинові пальники або (в кращому випадку) спеціальні печі для прискорення процесу, що, звичайно ж, не кращим чином позначається на якості кінцевого продукту. Оскільки сухофрукти, висушені натуральним способом, дуже люблять різноманітні шкідники, майбутню курагу при сушінні обкурюють сірчистим ангідридом - з'єднанням, яке здатне викликати алергію. Саме через це курага, яка в основному представлена ​​на прилавках магазинів і на ринках, має яскраво-помаранчевий "термоядерний" колір.Справжня якісна курага повинна бути темно-коричневого кольору з бурим, сіруватим відтінком. Але знайти в продажу таку курагу - справа дуже непроста, тому варто звернути увагу на урюк, який обкурюють сіркою набагато рідше. Краще за все шукати твердий, добре просушений урюк, в якому не буде зайвої вологи, а значить, ви не переплатите за "воду" і отримаєте якісний продукт, який зможе зберігатися тривалий час. Курагу багато недобросовісних торговців частенько змочують водою для того, щоб вона поважчала і, відповідно, додала вазі, а значить, і в ціні. Правда, такий продукт дуже швидко може скиснути і зіпсуватися після покупки.

Вважається, що в урюк міститься більше вітамінів і мінеральних речовин, він володіє більш солодким і насиченим смаком, ніж курага. Урюк - компонент справжнього плову, що надає йому незрівняний смак і аромат. І компот з урюка виходить по-справжньому смачним і ароматним.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Урюк - сушений абрикос з кісточкою, курага - абрикос, з якого видалили кісточку.
  2. Урюк зазвичай сушиться натуральним способом - в тіні або на сонці, в той час як курагу роблять в спеціальних сушарках, обробляючи для кращого збереження і товарного вигляду сірчистим ангідридом, речовиною, що надає їй яскраво-оранжевий колір і здатним викликати алергію.
  3. У Середній Азії урюк здавна цінується вище, ніж курага. Його додають в плов, варять з нього компоти і настої.
  4. Урюк корисніше для здоров'я, ніж курага, так як в ньому міститься більше поживних речовин, вітамінів і мінералів.