Різниця між проектом та рефератом

Різниця між проектом та рефератом

У навчальній діяльності може здійснюватися створення проектів та підготовка рефератів. Це два різних типи робіт. Розглянемо питання детальніше і дізнаємося, чим відрізняється проект від реферату.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Проект - складна діяльність, спрямована на вирішення проблеми в будь-якій області.

Реферат - робота, пов'язана зі збором інформації і розкриттям суті досліджуваного питання.

до змісту ↑

Порівняння

В тому і іншому випадку потрібно завзятість для досягнення потрібного результату. А щоб розібратися, в чому полягає відмінність проекту від реферату, розберемо їх більш ретельно. Отже, проект - це складний захід, яке починається з виявлення якоїсь проблеми. Вона може існувати за межами шкільної програми і повинна становити інтерес для учня або групи дітей.

Метою тут є знайти розумний або оригінальний спосіб вирішення проблеми і публічно представити кінцевий продукт праці. Характер проектної діяльності може бути різним. В одних випадках присутня науково-дослідницька спрямованість, в інших - соціальна, а іноді упор робиться на виготовлення будь-якої практичної речі або створення літературного твору.

Проект дозволяє учням застосувати за призначенням свій потенціал, проявити найкращі здібності і навіть відкрити в собі нові можливості.Тут необхідно показати індивідуальність, спираючись на наявні знання і досвід. Важливо також те, що названий процес здійснюється при взаємодії школярів і вчителя. Вся діяльність відбувається у формі співпраці.

Якщо підсумком проекту може стати, наприклад, звіт, стінгазета або цікавий виріб, то реферат - це дещо інший продукт, що представляє собою оформлене за правилами виклад матеріалу. Ключове слово в такій праці "інформація". Причому вона черпається не з добутих колись знань, а ретельно збирається з різних джерел: енциклопедичної та навчальної літератури, інтернету, журналів та іншого.

В цьому випадку переслідується мета висвітлити розгорнуто позначену тему, показати думки різних авторів з даного питання, осмислити все вивчене і на закінчення зробити грамотний висновок. Щоб впоратися із завданням, важливо вміти в великому обсязі інформації знаходити те, що потрібно, сортувати відомості, орієнтуватися в даних і фактах. Крім того, існує тип реферату, який передбачає подання в стислому вигляді утримання великої наукової праці, розробки або статті.

У чому різниця між проектом та рефератом? У тому, що в першому варіанті важливим етапом є ефектна презентація плодів своєї праці. При цьому необхідно розповідати, показувати, пояснювати і відповідати на питання. Тим часом виконаний реферат іноді досить вчасно здати викладачеві. В інших випадках потрібно захистити свою роботу і теж відповісти на всі питання щодо її змісту.