Різниця між дарчим і заповітом

Різниця між дарчим і заповітом

Подарувати або заповідати? У кожному разі є певні тонкощі і хитрощі, однак, часто простий обиватель плутає ці поняття і як підсумок - виконує абсолютно не агресивна дія. Можна навіть зустріти нерозуміння нотаріуса, який становить заповіт, тоді як ви хотіли всього лише подарувати або навпаки. Щоб не виникало подібних казусів, ми з усіх боків розглянули ці два близьких і в той же час різні поняття.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Дарственная (договір дарування) - складається в тому випадку, якщо необхідно узаконити дорогою, цінний подарунок. В іншому випадку можуть виникнути різні складнощі з оформленням, а також підозри з боку держави, як цей подарунок у вас просто так з'явився. Договір дарування юридично закріплює за сторонами права і обов'язки, засвідчується нотаріусом і має законну силу, убезпечивши всіх від різних непорозумінь. В якості подарунка і предмета договору може бути не тільки певна річ, але і право на майно, управління фірмою або компанією, а також подарунок від імені третьої особи. Є дві сторони - дарувальник і обдаровуваний - перший дарує, а другий отримує подарунок. Обдаровуваний звільняється від будь-якої обов'язки майнового плану по відношенню до дарувальника.Це відбувається за згодою обох сторін і оформляється нотаріально. Угода абсолютно безплатна, що вимагає реєстрації прав власності.

Заповіт - тут майно або якісь права можуть перейти іншим особам тільки після смерті колишнього власника. На відміну від дарчим, заповіт складається заздалегідь і в нього можуть бути внесені певні зміни, причому неодноразово. Це може робитися просто за бажанням укладача при засвідченні нотаріуса. Крім того, складання даного документа повинно враховувати можливу наявність обов'язкових спадкоємців, в число яких входять неповнолітні, непрацездатні діти, а також дружина і батьки, утриманці спадкодавця, якщо вони також непрацездатні. Якщо їх не згадати в тексті, то вони мають повне право оскаржити заповіт за своїм бажанням і отримати свою частку.

до змісту ↑

Порівняння

Зараз або потім? Це питання має пряме відношення до дарчим і заповітом. Якщо ми хочемо розпорядитися майном або правами зараз на користь іншої людини, поки ми ще живі, то складання дарчим прекрасний вихід. Тоді як заповіт має відкладений ефект. Скласти його можна в будь-який момент після досягнення повноліття, тільки офіційну силу воно матиме після смерті укладача.

Звичайно, дарча може бути також відкладеної, з умовою, що дар переходить до нового власника після смерті колишнього, тут є певна схожість. Однак це тільки окремий випадок, тоді як заповіт завжди (!) Вступає в силу після смерті укладача.

Якщо заповіт відсутній (через незнання або небажання його складати), то прямі спадкоємці все одно мають право отримати належне.Тоді як дарчий - це завжди усвідомлений акт волевиявлення, який залежить тільки від вас і майно при цьому ніколи не потрапить в інші руки.

Не варто забувати і те, що існує податок при оформленні дарчої. Для близьких родичів, подружжя він незначний, а для далеких родичів або чужих людей може досягати 13%. А ось податки при оформленні спадщини не стягуються.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Дарственная дозволяє отримати права на що-небудь відразу, а заповіт тільки після смерті укладача.
  2. За дарчим конкретна людина обов'язково отримує майно, тоді як заповіт можна оскаржити або ж при його відсутності прямі спадкоємці мають право на спадщину.
  3. Податок при оформленні дарчої може досягати 13%, тоді як податок при оформленні спадщини не стягується.
  4. Оформити дарчу досить клопітно, т. К. Потрібно зібрати великий комплект документів, а ось скласти заповіт просто.