Різниця між doc і docx

Різниця між doc і docx

"Завантажити файл у форматі. doc "," завантажити файл у форматі. docx "," зберегти ... "," відкрити за допомогою ... ". Різниця в одну букву часом здатна доставити багато головного болю, якщо інтернет-сервіс приймає тільки певний формат текстового файлу або створюється він на одному комп'ютері, а відкривається на іншому. Сьогодні актуальні і файли з ім'ям із розширенням. doc, і файли з розширенням імені. docx, проте зважаючи на поступове оновлення ПЗ перших стає все менше.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

DOC - розширення імені текстового файлу, що використовується текстовим процесором Microsoft Word, що стало згодом позначенням серії власних форматів.

DOCX (Office Open XML) - формати файлів, що застосовуються для зберігання електронних документів, створених пакетом офісних додатків від Microsoft.

до змісту ↑

Порівняння

Різниця між doc і docx полягає, в першу чергу, в можливості роботи з ними пакетів програм. Формат doc підпорядковується всім текстових редакторах від Microsoft за замовчуванням, не вимагаючи надбудов, формат docx же Microsoft Word у версії 2003 року і ранніх не сприймається, його підтримка починається в версії Word 2007. Вирішується питання за допомогою додаткового конвертера.

Невідповідність docx Word 2003 пояснюється тим, що цей формат файлів передбачає стиснення, і сам по собі є zip-архівом, всередині якого містяться власне текстовий документ у вигляді XML, графіка і файли, що визначають властивості документа і відносини між вмістом контейнера.Версія 2003 не може його розпакувати. Стиснення визначає і одне з основних відмінностей між форматами doc і docx - розмір файлу в останньому випадку трохи менше.

В сторонніх текстових процесорах docx підтримується опціонально, але в найпопулярнішому з них пакеті OpenOffice така підтримка є. Формат doc без танців з бубнами зі сторонніми редакторами сумісний погано. Docx не працює з мовами з зображенням справа наліво. Крім того, в ряді випадків формат docx підтримує тільки власні формати Microsoft, ігноруючи стандарти: наприклад, замість SVG - WMF.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Файл формату doc можна відкрити будь-якою версією текстового процесора від Microsoft, файл docx - тільки версіями Word починаючи від 2007.
  2. Docx - zip-контейнер для файлів XML.
  3. Doc не підтримує стиснення.
  4. Doc погано сумісний зі сторонніми редакторами.