Різниця між замовником і забудовником

Різниця між замовником і забудовником

Цивільно-правові відносини в будівельній галузі викликають безліч питань у непосвячених публіки. У договорах між кінцевим споживачем і виконавцем робіт часто фігурує така особа, як замовник. Втім, в його якості часом виступає і звичайна фізична особа. Хто це і чим він відрізняється від забудовника? Спробуємо розібратися в цьому питанні і зрозуміти різницю.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Замовник - особа, яка замовляє виконання робіт, надання послуг або виготовлення продукції, як правило, на платній основі. Його основний обов'язок - своєчасний прийом результатів праці з подальшою їх оплатою. Замовником може бути фізична або юридична особа, держава, територіально-адміністративна одиниця.

Забудовник - юридична особа, яка здійснює виконання робіт по зведенню, реконструкції, введення в експлуатацію будівель і споруд на оплатній основі. В його обов'язки входить загальне керівництво процесом, виконання планів, звіт про витрачені кошти.

до змісту ↑

Порівняння

Таким чином, відмінності між даними поняттями істотні, головним чином, у будівельній галузі. Замовник - це організатор процесів, який залучає кошти або виділяє власні гроші, погодить обсяг майбутніх робіт і несе відповідальність за їх своєчасну оплату.У даній якості може виступати держава, його адміністративно-територіальний орган, а також фізична або юридична особа.

Забудовник проводить вишукувальні та проектувальні роботи, після чого приступає до виконання основного завдання. Якщо мова йде про зведення багатоквартирного будинку або іншого об'єкта нерухомості, то такі проекти може реалізовувати тільки юридична особа. Забудовник також може виступати в якості генерального підрядника і залучати субпідрядників на умовах, визначених законодавством

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Зміст. Замовник - це організатор будівництва, а забудовник - виконавець поставлених завдань.
  2. Організаційно-правова форма. В якості забудовника при зведенні об'єктів нерухомості може виступати тільки юридична особа, в якості замовника - ще й фізичне.
  3. Вимоги до лиця. Замовник тільки оплачує реалізацію проекту, в той час як забудовник повинен володіти необхідним обладнанням, персоналом і допусками СРО.