Різниця між фианитом і цирконієм

Різниця між фианитом і цирконієм

Дорогоцінні камені і вишукані прикраси служать відмінним доповненням будь-якого наряду і підкреслюють вимогливий смак і високий статус свого володаря. Вибираючи ювелірні прикраси, багато хто стикається з такими поняттями, як "фианит", "цирконій" і "циркон". Ці визначення часто плутають між собою. У чому їх відмінності і яким каменю варто віддати перевагу, постараємося розібратися в цій статті.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Фіаніт - синтетичний мінерал, який тут вирощували лабораторним методом.

Цирконій - елемент системи Д. І. Менделєєва, блискучий сріблясто-сірий метал.

до змісту ↑

Порівняння

Фіаніт є кубик цирконію і є найпопулярнішою імітацією діаманта, його синтетичним замінником. Вирощується виключно лабораторним методом, в природі не зустрічається. Цирконій ж - це просто метал, який не має ніякого відношення до ювелірній справі. Як вставки в дорогоцінних прикрасах використовуватися не може. Його дуже часто плутають з цирконом - натуральним дорогоцінним каменем. Цей мінерал добувається в обмежених кількостях і за вартістю лише трохи поступається діаманту. Циркон нерідко називають фианитом, але це абсолютно різні матеріали. І основне їх відмінність криється в умовах походження. Якщо перший виростає в природних умовах (за що цінується набагато вище), то другий виводиться в наукових лабораторіях і є, по суті, кубічним діоксидом цирконію в поєднанні з іншими оксидами.

Фіаніти

Фіаніт значно твердіше природного циркону, по своїй міцності він може посперечатися з діамантом. Та й зовнішні їх відмінності досить незначні. На сьогоднішній день вироби з фианитом можна зустріти в будь-якому ювелірному магазині. Завдяки своєму сяйву і блиску камінь виглядає дуже ефектно, а його ціна в десятки разів поступається вартості діаманта.

Цирконій до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Фіаніт є кубик цирконію.
  2. Фіаніт є синтетичним мінералом, тоді як цирконій - просто метал.
  3. Фіаніт застосовується в якості вставки в ювелірних прикрасах, цирконій же не має ніякого відношення до ювелірній справі.