Різниця між злочином і правопорушенням

Різниця між злочином і правопорушенням

Як то кажуть, "від суми та тюрми не зарікайся". І всі ми іноді робимо вчинки на межі, абсолютно не розуміючи того, що вони можуть класифікуватися як правопорушення або навіть злочину: наклеп, порушення авторських прав, нанесення шкоди здоров'ю спеціально або з необережності. Бувають різні життєві ситуації, в яких людина не може вчинити інакше в силу будь-яких обставин. Тому необхідно розуміти, які наслідки матиме його вчинок і чітко розуміти основні відмінності злочину від правопорушення.

Правопорушення - це діяння, спрямоване на порушення громадського порядку, заподіяння моральної та матеріальної шкоди, невиконання встановлених приписів і ігнорування заборон. Будь-яке правопорушення має конкретні характеристики: відбувається деяким особою в певному місці, суперечить наявному закону і чітко визначається за даними ознаками.

Злочин - це один з видів правопорушення , відповідальність за яке передбачена Кримінальним кодексом.

Зміст статті

  • Об'єкт посягання
  • Ступінь суспільної небезпеки
  • Характер протиправності
  • Карність
  • Вік настання відповідальності
  • Висновки Topinfoweb.com.ru

Об'єкт посягання

Об'єктами правопорушення можуть бути будь-які соціальні інтереси.

Основним об'єктом злочину є суспільні відносини. А також інтереси особистості, будь-які форми власності, конституційний лад, безпеку і навколишнє середовище.

до змісту ↑

Ступінь суспільної небезпеки

Ступінь суспільної небезпеки є головним критерієм при розмежуванні правопорушення та злочини. Ця межа досить умовна і рухома. Одне і те ж дія може бути розцінена і як правопорушення, і як злочин. Чим більший шкоди було завдано об'єкту посягання, тим більше ймовірності розгляду даного проступку за допомогою Кримінального кодексу.

до змісту ↑

Характер протиправності

Правопорушення включають в себе невиконання норм, передбачених будь-якими законами та нормативними актами. Регулюються за допомогою Адміністративного кодексу.

Відмінною особливістю злочину є те, що протиправні дії регулюються кримінальним законодавством.

до змісту ↑

Карність

Шкода, яка завдається злочином або злочином, має негативний соціальний вплив, а значить наслідком такого вчинку має бути покарання.

Тільки злочину припускають кримінальне покарання, призначене рішення суду, і як наслідок - наявність судимості у суб'єкта.

При правопорушення заходи впливу не настільки жорсткі. Це можуть бути штрафи, громадські роботи і навіть арешт, але все це не передбачає судимості.

до змісту ↑

Вік настання відповідальності

За злочин підліток може бути судимий при досягненні 16 років, але в деяких випадках допускається залучення до відповідальності і з 14.

Адміністративна відповідальність настає з 16 років. До цього за правопорушення дитини відповідальні його батьки.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Найвищий ступінь суспільної небезпеки є злочином.
  2. Судимість настає тільки при скоєнні злочину.
  3. Правопорушення регулюється Адміністративним кодексом, а злочин - Кримінальним.