Різниця між Креоном і панкреатин

Різниця між Креоном і панкреатин

Ферменти - це речовини, які необхідні для нормальної роботи людського організму. Саме тому фармацевтична промисловість випускає їх в різних формах. Сьогодні ми розглянемо, чим відрізняється Креон від панкреатин і що з них найкраще приймати при порушеннях травлення.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Панкреатин - це міжнародна непатентована назва лікарського препарату. Він належить до групи ферментів і препаратів, які сприяють травленню. Панкреатин - це витяжка з підшлункової залози свиней або корів, він відповідає за заповнення дефіциту травних ферментів в організмі. У ньому міститься ліпаза, альфа-амілаза, трипсин, хімотрипсин, які сприяють перетравленню білків, розщеплення жирів і крохмалю. При попаданні в шлунок ці ферменти починають руйнуватися під впливом соляної кислоти. Панкреатин входить до складу багатьох лікарських препаратів і випускається в різних формах. Однією з таких форм є Креон.

Панкреатин

Креон - це той же самий Панкреатин, тільки він укладений в мікросфери і упакований в капсулу. Кожна капсула містить в собі чітко визначену дозу панкреатину (10000, 25000, 40000). Креон можна приймати під час їжі: він відразу починає свою роботу.Входить до його складу панкреатин починає діяти з невеликим запізненням. Він відповідає за заповнення дефіциту ферментів підшлункової залози і надає протеолітичну, амілолітичну і липолитическое дію.

Креон до змісту ↑

Порівняння

До складу обох препаратів входять травні ферменти, такі як панкреатин, ліпаза, альфа-амілаза, трипсин, хімотрипсин. Вони сприяють розщепленню жирів, білків, крохмалю і покращують функціональний стан шлунково-кишкового тракту. Тільки в Креон їх міститься певна кількість, а в панкреатин - завжди різний. Основною відмінністю Креону від панкреатин є те, що активна речовина в ньому міститься в мікрокапсули, вкриті кишковорозчинною оболонкою. Панкреатичні ферменти активізуються безпосередньо в тонкому кишечнику, оскільки вони захищені від діяльності шлункового соку спеціальною оболонкою.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Обидва препарати, Креон і Панкреатин, містять в собі одне активно діюча речовина панкреатин, тільки в Креон його набагато більше.
  2. Крім того, в Креон містяться додаткові елементи: трипсин, хімотрипсин, ліпаза, альфа-амілаза. У панкреатин теж містяться додаткові ферменти, тільки їх кількість ніде не враховано.
  3. Форма випуску цих ліків теж відрізняється: Панкреатин випускається в таблетках, Креон - в капсулах. Капсула містить більше активної речовини і сприяє поступовому вивільненню ферментів, що забезпечує Креону вищий лікувальний ефект.
  4. Креон коштує дорожче, Панкреатин - дешевше.