Різниця між кредитними і дебетовими картами

Різниця між кредитними і дебетовими картами

Все більша кількість людей починає користуватися різними банківськими продуктами, особливо дебетовими і кредитними картами, які стають сильно популярними серед населення. Чи існує яка-небудь значна різниця між цими двома пластиковими картами або вони являють собою один і той же тип банківського продукту? Відповідь на це питання можна отримати, прочитавши цю статтю до кінця.

Дебетова карта являє собою пластикову картку, до якої прикріплений розрахунковий рахунок клієнта банку. Вся процедура отримання цієї карти не займає багато часу - слід подати всі необхідні документи на відкриття рахунку і оформлення картки, а після виготовлення карти прийти в банк і отримати її. Зазвичай дебетові карти вважаються накопичувальними, тобто вони необхідні для того, щоб відбивати, який обсяг коштів був акумульований на рахунку, і скільки з них потім може бути витрачено. Дебетові карти зазвичай замовляються фізичними особами для накопичення грошових коштів і їх зберігання, а при необхідності отримання через банкомат обслуговуючого банку. Крім того, дебетові карти оформляються юридичними особами на кожного співробітника компанії з метою перерахування їм заробітної плати та будь-яких інших грошових коштів (винагороду або матеріальна допомога).

Кредитна карта - це така ж пластикова карта, видана банком фізичній особі, але призначення її пов'язано з іншими економічними відносинами. На цій карті вже є грошові кошти, які при бажанні можуть бути витрачені власником картки. Але обов'язковою умовою користування даними кредитним інструментом є той момент, що отримав гроші людина обов'язково повинна поповнити карту на використану суму, а також виплатити певний відсоток за користування грошовими коштами. Кредитна карта являє собою особливу форму відносин між банком і фізичними особами, при яких кредитна установа настільки довіряє своєму клієнтові, що вирішує видавати йому гроші в певній сумі і на певний термін без оформлення заяви і надання додаткових документів. Як правило, така карта видається постійним клієнтам, які мають дебетову карту або що брали і успішно повернула звичайний кредит.

Сама істотна різниця між дебетової і кредитної картами полягає в тому, що перша необхідна для акумулювання грошових коштів, а друга - для їх зняття. Крім того, за користування грошима з першої карти людина не сплачує комісії, тільки за обслуговування картки банком, а за використання грошей з другої карти сплачується певний відсоток або комісія.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Дебетові картки припускають прихід грошових коштів, а кредитні карти - їх витрата;
  2. Грошові кошти на дебетової картки є власністю власника карти в повній мірі, на кредитній карті знаходяться гроші, які можуть бути використані, але обов'язково повинні бути повернуті на умовах повної зворотності в певний термін зі сплатою за користування встановленого відсотка.