Різниця між вершками і сметаною

Різниця між вершками і сметаною

Молочні продукти - джерела білків, вуглеводів, вітамінів, амінокислот і мікроелементів. Вважається, що, для того щоб наш організм отримав добову дозу корисних речовин, що містяться в них, потрібно щодня з'їдати три молочних продукту. І без сметани або вершків тут вже точно не обійтися! Незважаючи на те, що вершки і сметана - ті продукти, без яких важко уявити наш раціон, різницю між ними знає далеко не кожен.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Сливки - продукт, який отримують шляхом сепарації (відстоювання) цільного молока.

Сметана - кисломолочний продукт, який робиться з вершків шляхом додавання в них закваски.

до змісту ↑

Порівняння

Для отримання вершків сепарують незбиране молоко. Примітно, що до появи сепаратора молоко відстоювали в прохолодному місці, після чого акуратно зливали верхній шар, що складається з жирної його частини.

Перед продажем вершки пастеризуються. На полицях магазинів можна побачити вершки 10, 20 і 35%. Також можна придбати сухі вершки.

Цей продукт дуже корисний, тому що містить мінеральні солі, вітаміни, білки і вуглеводи. Але при цьому в вершках багато жиру, тому їх не варто включати в раціон людей, хворих на ожиріння.

Існує поняття "рослинні вершки". Складаються вони з рослинних жирів, ніякої користі людині не приносять, та й "вершками" їх можна називати умовно.

З вершків роблять сметану і вершкове масло, додають їх в різні соуси і кондитерські вироби. Завдяки солодкому смаку вони добре відтіняють кавову гірчинку, притаманну цьому напою.

Сметана - продукт, який робиться з вершків. Цей процес більш трудомісткий і тривалий, ніж отримання вершків. Спочатку молоко сепарують. Отримані в ході сепарації вершки нормалізують і пастеризують. Потім в пастеризоване сировину додається спеціальна закваска (мезофільні / термофільний стрептокок), воно охолоджується і відстоюється близько доби до придбання потрібного смаку і консистенції.

Жирність сметани може бути в межах 10-58%. У магазинах найчастіше продається сметана 10, 15, 20 і 30% жирності.

Сметана - чудове доповнення до багатьох перших і других страв, заправка для салатів і складова кондитерських виробів, десертів і солодкої випічки. На смак вона кисло-солодка.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Вершки - молочний продукт. Сметана відноситься до кисломолочних продуктів, вона робиться з вершків і закваски.
  2. Сливки солодкі, сметана має кисло-солодкий смак.
  3. Вершки мають менш густу консистенцію, ніж сметана.
  4. Жирність вершків - до 35%, сметани - до 58%.
  5. Виробництво сметани - більш трудомісткий процес, ніж отримання вершків.
  6. Сливки можуть бути сухими.