Різниця між купе і седаном

Різниця між купе і седаном

Значення кузова автомобіля важко переоцінити - він несе масу як практичних, так і естетичних функцій. Сучасна промисловість радує нас великою різноманітністю кузовів на будь-який смак.

Одним з найпопулярніших є седан, але і купе користується успіхом у багатьох водіїв. При цьому важливо розуміти, чим відрізняється купе від седана, адже автомобіль - дороге придбання, яке буде зі своїм власником не один рік.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Купе - закритий пасажирський тип кузова з двома дверима і одним рядом сидінь (або присутній задній ряд обмеженою місткості).

Купе Audi TT

Седан - наймасовіший тип кузова з двома (трьома) рядами повнорозмірних сидінь, задні двері завжди відсутній.

Седан Mercedes-Benz S600 до змісту ↑

Порівняння

В першу чергу, в характері, якщо так можна сказати про тип кузова. Купе найчастіше має спортивний, іноді навіть агресивний, хижий вид. Друга важлива відмінність - кількість дверей. У купе їх всього дві, тоді як у седана - всі чотири. Дводверні седани зустрічаються рідко. Зате двері купе більше за розмірами і масивніше.

В седані обов'язково присутні два ряди повнорозмірних сидінь, а в купе - найчастіше за все один. Навіть якщо в купе є заднє сидіння, воно мало за розмірами і комфортно лише для дітей. Зате обсяг багажника купе звичайно трохи більше, ніж у седана.

Посадка на задні сидіння в купе утруднена і незручна - водієві та людині праворуч від нього доведеться вийти, щоб пропустити в салон пасажирів. З седаном таких проблем не виникне. В купе все продумано для максимальної зручності двох чоловік - водія і одного пасажира, який сидить поруч з ним.

Конструктивні особливості купе такі, що цей тип кузова міцніше, жорсткіше, ніж седан.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Купе - тип кузова з двома дверима, найчастіше спортивного вигляду; задній ряд сидінь або відсутній, або обмеження місткості для дорослої людини.
  2. Седан - найпопулярніший тип кузова з чотирма дверима і повнорозмірними сидіннями.
  3. Посадка в купе задніх пасажирів незручна і вимагає попередньої висадки людей з передніх сидінь.
  4. Купе максимально комфортно для водія і переднього пасажира.
  5. Багажник купе зазвичай більше за обсягом, ніж багажник седана.
  6. Кузов типу "купе" міцніше седана через особливості конструкції.