Різниця між міддю і залізом

Різниця між міддю і залізом

Мідь і залізо входять в групу металів. Тому загальними ознаками для них є характерний блиск, пластичність, твердість. Обидва вони хороші провідники тепла і електрики, що пояснюється високою рухливістю електронів. Обидва є перехідними. Однак від об'єднують властивостей перейдемо до того, чим відрізняються мідь і залізо.

Зміст статті

 • Деякі відомості
 • Порівняння

Деякі відомості

Номер цього елемента в таблиці Менделєєва - 29. Літерне позначення - Cu. Мідь входить в невелике число металів, про які людина дізналася найраніше. Широке освоєння мідь отримала ще в давнину через свою доступності, пов'язаної з отриманням з руди. При роботі з деревом мідні знаряддя перевершували кам'яні.

Мідь

Атомний номер елемента - 26. Символ - Fe. Залізо знаходиться в числі лідируючих по поширенню в земній корі металів (його випереджає тільки алюміній). Вироби з заліза проводилися ще з найдавніших часів.

Залізо до змісту ↑

Порівняння

А тепер розглянемо безпосередньо відміну міді від заліза:

 1. Колір. Залізо біло-сріблясте, що ставить його в один ряд з більшістю металів. Мідь саме можна сказати до четвірці металів-винятків, що мають явний відтінок кольору. У міді він золотисто-рожевий, а при контакті з повітрям метал темніє до жовто або оранжево-червоного.
 2. Атомна маса. Ця величина, важлива для стехіометричних розрахунків, у міді більше - 63, 5 а.е. м. Значення у заліза - 55, 8 а. е. м.
 3. Температура плавлення. Залізо переходить в рідкий стан при температурі 1539 ° С. У міді показник нижчий - 1083 ° С.
 4. Теплопровідність у міді краще. Те ж саме стосується і електропровідності - у міді вона вище, ніж у заліза, майже в шість разів. Завдяки такій здатності проводити струм мідь широко використовується в електропромисловості.
 5. Магнітні властивості. У заліза вони яскраво виражені, а у міді відсутні.
 6. За міцності залізо перевершує мідь.
 7. Питомий опір. За цим показником виграє залізо.
 8. В самородному вигляді мідь в природі зустрічається частіше. Залізо в чистому вигляді - рідкість.
 9. Залізо дуже вразливе до окислення і іржавіє, що називається, наскрізь. Мідь же характеризується автозатуханіем процесів корозії. Це властивість міді з успіхом використовується, наприклад, в архітектурі - покрівлі і фасади з металу можуть прослужити безаварійно до 150 років.
 10. Мідь більш дорогий метал.

Такі основні критерії, що пояснюють, в чому різниця між міддю і залізом.