Різниця між контактором і пускачем

Різниця між контактором і пускачем

В промисловості, комерційному і цивільному будівництві будь-які завдання, пов'язані з запуском і зупинкою двигунів, обладнаних дистанційним управлінням, вирішують контактори й пускачі. Ці пристрої застосовуються там, де постійно потрібні часті пуски або ж комутація електрообладнання з великими струмами навантаження. Розглянемо, що це за пристрої і чим вони між собою відрізняється.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Контактор - це виконавчий механізм, яким є блок швидкодіючих перемикачів (т. е. контактних груп). Він може бути самостійним пристроєм або входити до складу іншого обладнання. Контактор - комутаційний апарат, керований дистанційно, який призначений для частих комутацій електроланок при номінальних (нормальних) режимах функціонування. Замикання або розмикання контактів зазвичай здійснюється за допомогою електромагнітного приводу. Відмінною особливістю контакторів, в порівнянні з електромагнітними реле, які виконують приблизно ті ж функції, є те, що вони розривають електричний ланцюг одночасно в декількох місцях, а електромагнітні реле розривають ланцюг зазвичай тільки в одній точці.

Пускач (магнітний) - це модифікований контактор, який має додаткове обладнання (зазвичай це теплове реле, плавкі запобіжники, додаткова контактна група або автомат для запуску електричного двигуна).

до змісту ↑

Порівняння

Контактори бувають трьох видів: змінного струму, постійного струму, іноді постійно-змінного струму.

Пристрої постійного струму використовують для включення і виключення приймачів електроенергії в електричних ланцюгах постійного струму; в пристроях повторного автоматичного включення, в приводах високовольтних вимикачів. Дане обладнання (однополюсні і двополюсні апарати) призначене для роботи з напругою від 22 до 440 В і силою струму до 630 А.

Контактор постійного струму МК 2-20Б-У3 63А

Пристрої змінного струму використовують для включення пускових резисторів, нагрівальних пристроїв, для керування трифазним асинхронним електродвигуном з короткозамкненим ротором, для запуску трифазних трансформаторів, гальмових електромагнітів та ін. Апарати змінного струму розроблені для комутації електроланок змінного струму.

Магнітні пускачі зазвичай використовують для дистанційного керування асинхронними трифазними електродвигунами з короткозамкненим ротором. Пускач електромагнітний - це комбіноване електромеханічний пристрій управління і розподілу, призначене для запуску і розгону до номінальної швидкості двигуна, а також для забезпечення його безперебійної роботи, захисту підключених ланцюгів і електродвигуна від робочих перевантажень і відключення живлення. Пускачі магнітні, обладнані обмежувачами перенапруг, застосовуються в системах управління, що використовують мікропроцесорну техніку.Пускачі працюють зі змінним напругою від 24 до 660 Вольт і частотою в 50-60 Герц або з постійною напругою від 34 до 440 В.

Магнітний пускач ПМЕ-213 до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Контактор може бути самостійним пристроєм або входити до складу іншого обладнання.
  2. Контактор - апарат, в якому рухливі контакти розташовані на обертовому валу. У процесі обертання рухливі контакти замикаються з нерухомими, в результаті чого відбувається запуск електродвигуна. У пускача магнітного рухливі контакти виробляють зворотно-поступальні рухи.
  3. Контактор - швидкодіюча контактна група, розрахована на багаторазові перемикання протягом певного часового проміжку і керована зовнішнім джерелом.
  4. Пускач - самостійний механізм, оснащений додатковим обладнанням: тепловими реле, автоматом для пуску двигуна або додаткової групою контактів, а також плавкими запобіжниками.
  5. Магнітний пускач крім простого включення / вимикання, виконує перемикання напрямків обертання ротора електричного двигуна, змінюючи послідовність фаз, для цього він має бути доповнений додатковими контакторами.
  6. Контактори, в порівнянні з пускателями, можуть комутувати величезні струми.