Різниця між конфліктом і суперечкою

Різниця між конфліктом і суперечкою

Конфлікт і суперечка відносяться до видів людської взаємодії, в основі яких лежить протиріччя. Розглянемо, які характерні риси є у кожного явища і чим відрізняється конфлікт від суперечки.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Конфлікт - це гостре протиборство, сенс якого полягає у вирішенні протиріч, що виникають в соціальній системі відносин.

Суперечка - змагання на рівні мови, в ході якого учасники висловлюють що не збігаються одна з одною думки, аргументують свою позицію і прагнуть спростувати доводи, висунуті протилежною стороною.

до змісту ↑

Порівняння

Отже, коріння конфлікту глибші. Це явище характеризується зіткненням несумісних поглядів, інтересів, потреб або типів поведінки, в той час як в суперечці упор робиться на різницю думок з будь-якого питання. Суперечка простіше припинити, конфлікт ж неодмінно вимагає дозволу.

Відмінність конфлікту від спору також полягає в тому, наскільки напружена загальна обстановка. Розбіжності в разі конфлікту доходять до вищої міри свого розвитку. При цьому найчастіше люди дають волю негативним емоціям, порушують етичні правила і норми, атмосфера стає напруженою. Що стосується спору, то він може являти собою дуже конструктивне і інтелігентне спілкування, якщо співрозмовники ставляться один до одного з повагою, здатні спокійно вислухати опонента і послідовно висловлювати власні аргументи.

Проаналізуємо, в чому різниця між конфліктом і суперечкою щодо стадій розвитку того й іншого. У конфлікті спочатку зароджуються суперечності, потім сторони позначають свої позиції, розгортаються конфліктні дії, і, нарешті, після вирішення нинішньої ситуації конфлікт може вважатися вичерпаним. Суперечка починається з виявлення проблеми, через яку розходяться думки сторін. Після цього спрощує намагаються довести справедливість своїх тверджень, спираючись на певні знання і власний досвід. В ідеалі завершує суперечку виявлення істини.