Різниця між комерційної та некомерційної організацією

Різниця між комерційної та некомерційної організацією

Кожна людина неодноразово чув про таке поняття як комерційна організація, до того ж багато з них працюють саме в таких структурах. Але до всього іншого існує зовсім інший суб'єкт економічних відносин, сутність якого прямо протилежна - це некомерційна організація. У чому різниця між комерційною та некомерційної організаціями? Розглянемо це питання більш детально.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Комерційна організація представляє собою суб'єкт господарювання, основною метою функціонування якого є придбання прибутку. Іншими словами, всі дії керівництва і співробітників спрямовані на те, щоб збільшити свій добробут. Отримана в ході здійснюваної діяльності прибуток розподіляється між усіма учасниками, які організували компанію, або інвестується в підприємство. Комерційні організації можуть мати найрізноманітніші форми господарювання, а, відповідно до цього, права, обов'язки і відповідальність.

Некомерційна організація (НКО) основною своєю метою бачить створення будь-яких соціальних благ для держави і населення. До них можна віднести благодійні заходи, культурні програми, спортивні змагання, наукові конференції, заходи з охорони здоров'я людей або захисту навколишнього середовища.Некомерційна організація ніколи не має на меті отримання прибутку, оскільки діє на добровільних засадах для досягнення суспільних благ. А оскільки така організація не отримує прибутку у вигляді грошових коштів або інших матеріальних активів, вона не може розподіляти її серед своїх засновників. Іншими словами, учасники некомерційної організації працюють як волонтери, тобто не отримують доходи від своєї діяльності.

до змісту ↑

Порівняння

Відмінності між комерційною та некомерційної організаціями істотні, а найголовнішою ознакою класифікації є отримання прибутку. Так, комерційна організація грунтується лише для того, щоб отримувати грошові кошти від своєї діяльності. Але некомерційна організація переслідує зовсім іншу мету - не отримувати прибуток, але представляти інтереси населення для створення суспільно значущих благ для людства. Крім того, організатори комерційної компанії отримують дохід у вигляді дивідендів або відсотків від чистого прибутку, в той час як засновники некомерційного об'єднання працюють на добровільних засадах.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Комерційна організація грунтується виключно заради отримання прибутку, некомерційна організація, навпаки, мети одержання матеріальної вигоди не переслідує;
  2. Засновники комерційної організації створюють блага для себе у вигляді отримання грошових коштів від діяльності, в той час як некомерційна організація грунтується для формування сприятливих умов життя людей і досягнення суспільно значущих соціальних благ.