Різниця між кометою і метеоритом

Різниця між кометою і метеоритом

Челябінський космічний об'єкт знову повернув інтерес до астрономії, яка протягом кількох десятиліть перебувала в забутті. Як з'ясувалося, в громадському розумі такі поняття, як астероїд, комета, метеорит, метеор змішалися, що було особливо помітно при прочитанні статей і перегляді роликів "експертів" в ЗМІ. Особливо часто плутали комету і метеорит, що не дивно. Отже, чим дані космічні тіла відрізняються і що у них спільного?

Комета - це велике небесне тіло, яке переміщається по траєкторії зірки (Сонця) і володіє середніми за космічними мірками розмірами і масою. Дані тіла складаються з льоду і газу, мають хвіст, подовжується в міру наближення до зірки. Комета має газову оболонку (кома), яка розташовується навколо ядра.

Метеорит - це космічний об'єкт, який приземлився на поверхню небесного тіла, що перевершує за розмірами власне. Відповідно, таке зіткнення впливає на його масу і форму. Найбільші з знайдених на землі метеоритів важать від декількох кілограмів до кількох десятків тонн, володіючи різним складом.

Таким чином, комета - це рухливе небесне тіло, в той час як метеорит - результат зіткнення двох об'єктів. Теоретично, траєкторії руху комети і планет теж можуть перетнутися, що спричинить за собою знищення більш дрібного об'єкта.Небесні тіла розрізняються між собою і за складом. Так, комети складаються з льодів, заморожених газів, які тануть у міру наближення до зірки. До складу метеорита можуть входити різні руди, а також метали, камінь. Що стосується небесного тіла, що пронісся над Челябінськом, то воно і зовсім відноситься до класу болідів, так як мало високим ступенем яскравості, а його політ супроводжувався вибухом.

Комета Єленіна

Щодня на Землю падає кілька сотень метеоритів, загальна вага яких обчислюється тоннами. Внаслідок своїх малих розмірів, вони не приносять планеті істотної шкоди. Якщо припустити зіткнення Землі і комети, то наслідки будуть руйнівними для всього живого. Найімовірніше, на планеті настане "ядерна зима", а геологічна активність зміниться.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Сутність. Комета - це динамічний об'єкт, який знаходиться у відкритому космосі і, фактично, "живе". Метеорит - це процес падіння небесного тіла, тобто його зіткнення з більшим об'єктом.
  2. Розміри. Якщо мова йде про кометах, то оцінювати можна їх тверде ядро, яке в довжину і ширину може доходити до декількох кілометрів. Розміри метеорита скромніші, максимум - кілька метрів.
  3. Склад. Комета складається, головним чином, з льоду і газу, в той час як метеорит - з твердої речовини (кам'яні породи, метали, руда).
  4. Зовнішній вигляд. У будь-який комети є витягнутий хвіст - результат танення рідкої речовини, наявного в складі. Метеорит володіє іншою формою, найчастіше неправильної, однак більш пропорційною.