Різниця між стовпчиком і напівстовпчиком

Різниця між стовпчиком і напівстовпчиком

В'язання гачком є ​​виконання різноманітних елементів, які в сукупності утворюють красиве полотно. Стовпчик і напівстовпчик відносяться до таких елементів. Способи їх пров'язування різні.

Зміст статті

  • Трохи про терміни
  • Порівняння
  • Виконання простого стовпчика
  • Виконання напівстопчиком

Трохи про терміни

Початківців в'язальниць іноді збивають з думки назви тих чи інших елементів. І якщо з простим (без накиду) стовпчиком все більш-менш зрозуміло, то напівстовпчик має й інші назви, з яких найчастіше вживається "з'єднувальний стовпчик". Таким чином, зображені в схемі напівстовпчик і з'єднувальний стовпчик слід виконувати абсолютно однаково.

Тоді чому у одного і того ж елемента - різні варіанти назви? Вся справа в тому, з якою метою він застосовується в кожному окремому випадку. Напівстовпчик зазвичай виступає як частина візерунка. А якщо таким способом необхідно щось непомітно з'єднати (наприклад, замкнути ряд або прикріпити деталь до точки візерунка), то, відповідно, використовується термін "з'єднувальний стовпчик".

до змісту ↑

Порівняння

Перейдемо до самої суті питання і з'ясуємо, в чому полягає відмінність стовпчика від напівстопчиком. Розглянемо, як в'яжеться простий стовпчик:

  1. Гачок вводиться в потрібну петлю ряду-підстави (якщо це початок роботи, то в петлю ланцюжка).
  2. В цьому місці витягується ще одна петля.
  3. Через дві петлі - нову і ту, що спочатку була на гачку, - проводиться робоча нитка.
до змісту ↑

Виконання простого стовпчика

Тут буде незайвим зробити деяке уточнення. Воно стосується того, що при пров'язуванні стовпчика без накиду можна вводити гачок не в саму петлю ряду, а в простір під нею. Тим самим збільшиться щільність полотна і злегка зміниться основний малюнок.

Тепер опишемо дії при в'язанні напівстопчиком:

  1. Гачок також вводиться в петлю ряду.
  2. В цьому місці, відповідно, витягується петля, і тут же вона проводиться крізь петлю на гачку.
до змісту ↑

Виконання напівстопчиком

Ці описи дають повне уявлення про те, в чому різниця між стовпчиком і напівстовпчиком. Останній вимагає меншої кількості дій і виходить менш об'ємним. До слова сказати, якщо в'язати кожен ряд виключно напівстовпчиками, результатом стане дуже щільна в'язка. Нагадаємо також, що мова йшла про елементи без накиду. Якщо стовпчик або напівстовпчик чого потрібно використати накидом, додаються певні кроки.