Різниця між созаемщик і поручителем

Різниця між созаемщик і поручителем

Звичка вирішувати свої фінансові проблеми за рахунок чужих ресурсів грунтовно прижилася в Росії. Буйним цвітом розквітли не тільки банки, але і різні способи обману, які покликані забрати в людини все його гроші. Багатьом людям пропонують виступити поручителем, а то і созаёмщіком. Чим же відрізняються ці категорії і наскільки глибоко людина занурюється в борги?

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Созаёмщік - особа, яка бере кредит разом з одним або декількома боржниками і бере участь в погашенні боргу, солідарно відповідаючи за зобов'язаннями своїм майном. Його дані вказуються в договорі, і за замовчуванням всі позичальники знаходяться в рівному становищі. Якщо один з созаёмщіков не відповідає за борги, банк може пред'явити вимоги до кожного з них.

Поручитель - сторона договору, яка бере на себе зобов'язання боржника в разі, якщо він не зможе виконувати їх самостійно. У момент оформлення зобов'язань він не отримує коштів, виступаючи виключно гарантом угоди.

до змісту ↑

Порівняння

Як поручителем, так і созаёмщіком може бути тільки повнолітній громадянин Росії, який не обмежений у правах. Важлива умова для участі в таких правовідносинах - хороша кредитна історія, тобто відсутність непогашених боргових зобов'язань.Крім того, і созаёмщік, і поручитель відповідають за боргами всім своїм майном, яке може бути звернено в рахунок стягнення.

Але є і ряд важливих відмінностей. Наприклад, поручитель буде повертати борг лише в тому випадку, якщо боржник не зможе виконувати зобов'язання. Созаёмщік в будь-якому випадку повинен сплачувати борг, а поручитель - лише за певних зобов'язаннях. При цьому є відмінності і за суб'єктним складом. Як поручителя може виступити і юр. особа, а як созаёмщіка - тільки громадянин РФ.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Відповідальність. Созаёмщікі завжди несуть солідарну відповідальність, а поручитель - лише в тому випадку, якщо боржник не може виконати свої зобов'язання.
  2. Розрахунок граничної суми. Дохід созаёмщіка впливає на максимальний розмір кредиту, а дохід поручителя - немає.
  3. Участь в управлінні позикою. Созаёмщік отримує кредит на певні цілі і фактично розпоряджається частиною майна. Поручитель такого привілею позбавлений: він лише може вимагати компенсацію своїх збитків з основного боржника в порядку регресу.
  4. Суб'єкт. Як созаёмщіка можуть виступати тільки фізичні особи, як поручителя - ще й юридичні.