Різниця між цигейкою і мутоном

Різниця між цигейкою і мутоном

Хутряні вироби з мутона користуються широкою популярністю серед жителів наших широт. Адже вони не тільки прекрасно зігрівають в негоду, але також відрізняються привабливим зовнішнім виглядом і досить демократичною ціною. Що ж таке мутон і чому представники старшого покоління часто називають його не інакше як цигейкою? Чи виправдано дане зіставлення або ж ці хутра не мають абсолютно нічого спільного? Спробуємо розібратися в таких непростих, але цікавих питаннях.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Мутон - облагороджена овчина, оброблена особливим способом.

Цигейка - стрижена і фарбована хутряна овчина від цигайських порід овець.

до змісту ↑

Порівняння

Мутон - це особливо вироблена натуральна овчина, оброблена формаліном. Завдяки цьому розчину вироби стають більш шкарпетки, стійкими до зовнішніх впливів і довговічними. За цими показниками вони випереджають лисицю, норку і нутрію. Технологію обробки формаліном можна назвати чисто російської прерогативою, так як на Заході це засіб вважають шкідливим для здоров'я. Тому за кордоном мутон просто-напросто не виробляють. Цигейкою ж в радянські часи називали хутряну овчину, оброблену за такою ж технологією. Однак цігейская порода овець, яка використовується в СРСР для виробництва шуб, зараз практично не живе в наших краях.В даний час на хутряні вироби йдуть імпортні шкури, привезені переважно з Австралії.

Кожушок з мутона

мутоновая вироби м'які, блискучі і приємні на дотик. Незважаючи на свою невисоку ціну, вони виглядають дуже дорого і навіть розкішно. Не дивно, що накидки, куртки і шуби з мутона були так популярні серед зірок Голлівуду середини XX століття. У зв'язку з нинішнім забороною на їх виробництво вантажні мутонову вироби користуються особливим попитом на Заході. Шуби 40-60-х років в чудовому стані постійно з'являються на західних аукціонах, і цей факт є кращим підтвердженням того, що при правильному догляді такий хутро може служити десятиліттями. Темно-шоколадні класичні куртки з мутоновая коміром залишаються для американців справжнім символом ретро-шику.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Цигейка - це застаріла назва мутона. Так в радянські часи називалася овчина, оброблена за тією ж технологією.
  2. В період СРСР цигейка проводилася з цігейской породи овець. Зараз же ця порода практично зникла з Росії, тому для виготовлення мутоновая виробів використовується імпортна сировина.