Різниця між ЦРУ і ФБР

Різниця між ЦРУ і ФБР

В числі найвідоміших спецслужб світу - американські ЦРУ і ФБР. Чим займається кожна з них?

Зміст статті

  • Чим займається ЦРУ?
  • Чим займається ФБР?
  • Порівняння
  • Таблиця

Чим займається ЦРУ?

ЦРУ - одне з агентств, заснованих федеральними органами влади США. Головна функція цієї спецслужби - зовнішня розвідка. ЦРУ збирає і аналізує дані про іноземних громадян, офіційних структурах інших держав. Штаб-квартира організації знаходиться в м Ленглі, штат Вірджинія.

ЦРУ було засновано в 1947 році. Попередником цієї організації було Управління стратегічних служб, функционировавшее в період Другої світової війни.

Основні напрямки діяльності ЦРУ:

  1. збір інформації через агентів;
  2. оцінка отриманих даних, зіставлення їх з поточними завданнями;
  3. взаємодія з іншими спецслужбами США в рамках різних питань.

Слід зазначити, що ЦРУ - не військова, а громадська організація. Агенти відомства займаються тактичною підготовкою до завдань. Однак проводять її, як правило, досвідчені військові, що представляють кращі спецпідрозділу армії США.

Директор розглянутої спецслужби призначається на свою посаду Президентом США за умови схвалення Сенату. Знаходиться керівник ЦРУ в підпорядкуванні глави держави. Також в ЦРУ передбачені посади заступника директора і помічників з різних питань.

до змісту ↑

Чим займається ФБР?

ФБР - федеральна структура США, що займається правоохоронною діяльністю, головним чином всередині країни. Найважливіші завдання ФБР - здійснення контррозвідки, а також протидія тероризму.

Серед повноважень ФБР - розслідування інцидентів, пов'язаних з порушенням федеральних законів США, загрозою безпеці громадян і президента. ФБР активно бере участь в перевірках особистостей кандидатів на вступ на державну службу в США.

Вже згадана спецслужба була заснована в 1908 році. Спочатку її найменування звучало як Бюро розслідувань. Сучасна назва має з 1935 року.

ФБР зіграло важливу роль в подоланні соціальних наслідків Великої депресії в США, протидіючи кримінальним угрупованням. У період Другої світової війни Бюро змогло припинити ряд диверсій німецьких спецагентів. До 1980-х років ФБР особливо активно займалося контррозвідувальної діяльністю.

Зараз ФБР продовжує вирішувати різні завдання в рамках основних напрямків роботи - контррозвідки, захисту громадян від тероризму, контролю над дотриманням норм федеральних законів США. До найважливіших функцій спецслужби відноситься протидія корупції, діяльності наркоторговців, провокацій радикально налаштованих громадських об'єднань.

Директор ФБР, як і керівник ЦРУ, призначається Президентом США за погодженням з Сенатом.

до змісту ↑

Порівняння

Головна відмінність ЦРУ від ФБР в тому, що перша спецслужба займається в основному зовнішньою розвідкою. Друга - вирішує завдання переважно всередині США. Але методи і технології роботи обох спецслужб можуть багато в чому збігатися.

Визначивши, в чому різниця між ЦРУ і ФБР, зафіксуємо висновки в таблиці.

до змісту ↑

Таблиця

ЦРУ ФБР
Що спільного між ними?
Обидві спецслужби засновуються Федеральним урядом, їх керівники призначаються Президентом США за погодженням з Сенатом
У чому різниця між ними?
Займається зовнішньою розвідкою Вирішує завдання всередині США
Заснована в 1947 році Заснована в 1908 році