Різниця між шоколадом і какао

Різниця між шоколадом і какао

Шоколад - це не тільки всім відомі солодощі, а й чудовий напій, яким багато хто не відмовилися б насолодитися. І якщо мова йде саме про напій, то мимоволі виникає питання: а чим відрізняється шоколад від какао? Постараємося це з'ясувати.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння

Визначення

Гарячий шоколад - напій, що готується на основі плиткового шоколаду і містить деякі додаткові інгредієнти.

Гарячий шоколад

Какао - напій, основним компонентом якого є однойменний порошок.

до змісту ↑

Порівняння

Отже, з визначень ясно, що відмінність шоколаду від какао, коли вони виступають в якості напоїв, складається в інгредієнтах, які беруться за основу приготування того й іншого. Щоб отримати чашечку гарячого шоколаду, необхідно мати під рукою продукт, вироблений з порошку какао, - шоколадку. А для приготування какао-напою буде потрібно сам порошок.

Какао

Зупинимося детальніше на рецептурі. Так, загальним для обох напоїв є присутність в них молока. В одному випадку воно повинно бути неодмінно гарячим, здатним відмінно розтопити тверді шматочки шоколаду. Для досягнення особливо приємного смаку в густу масу кладуть ваніль і корицю. Після цього необхідно суміш підсолодити і добре збити. Вийде чудовий гарячий шоколад.

Першим етапом приготування другого напою є з'єднання сухого какао з деякою кількістю цукрового піску. Потім цей солодкий порошок розлучається холодною водою. У такому вигляді продукт вводиться в кипляче молоко, після чого все проваривается близько 10 хвилин. Какао буде смачним і в гарячому вигляді, і після повного охолодження.

Існує і більш простий спосіб приготування улюбленого багатьма напою. Він передбачає засипання сухого продукту прямо в холодне молоко. Після цього слід перемішати інгредієнти і ненадовго, хвилини на три, помістити кухоль з наполовину готовим какао в мікрохвильову піч. Після закінчення розігріву залишиться додати в приготований напій цукор.

У чому різниця між шоколадом і какао ще? Вона полягає в тому, що гарячий шоколад, який має густу консистенцію, гарний не тільки як самостійний харчовий продукт, але і в якості інгредієнта, що доповнює різні кулінарні вироби. Наприклад, з нього виходить відмінна шоколадна прошарок для тістечок або глазур для покриття поверхні торта. На відміну від гарячого шоколаду, какао вживається виключно як напій.