Різниця між китайцями та японцями

Різниця між китайцями та японцями

Тема відмінності китайців від японців дуже делікатна, як і все міжкультурне і міжнаціональне, проте вона просто абсурдна для жителів зії, для яких відмінності між китайцями та японцями очевидні.

Перш за все, китайці - це мешканці Китаю, неймовірно численна азіатська нація. Японці - жителі острівної держави Японія. Незважаючи на те, що представники цих країн схожі зовні (невисокий зріст, худорлявої статури, анатомічні особливості будови очей, колір волосся), китайці від японців сильно відрізняються. Історично вони навіть воювали один з одним, так і зараз відносини між цими двома націями не найпростіші. Природно, ці дві національності відрізняються один від одного культурою, мовою, традиціями.

Сучасні антропологи відзначають, що середньостатистичний японець все-таки вище китайця, причому сантиметрів на десять і ця тенденція буде посилюватися, проте ще в недалекому минулому це було не так. Чоловіки-китайці мають більш густим волосяним покривом, ніж японці, тому у них частіше можна спостерігати вуса. Вважається, що шкіра японця світліше, особливо це очевидно, якщо порівнювати жінку-японку і жінку-китаянку. Хода японців більш благородна і пряма. Деякі відмінності можна спостерігати в будові особі.Так, японське обличчя в середньому більш витягнуте, має більш правильну овальну форму, їх ніс ширше, а очі більше. При цьому всередині Китаю, як країни, зовнішні ознаки жителів набагато менш однорідні, ніж у випадку з Японією, що може утруднити вашу "діагностику". Що стосується сучасності, то повсякденний стиль одягу японської молоді куди більш химерний і яскравий, ніж такий у молодих людей з Китаю. Якщо ви часто буваєте в країнах з розвиненим туризмом, то придивіться до гостей-туристів. Якщо група поводиться шумно, швидше за все, це китайці. Якщо група більш тиха, то це японці - відмінність в гучності тут обумовлено відмінностями в мові. З приводу персональних характеристик, які можуть бути дуже спірними, вважається, що китайці ставляться прискіпливіше до грошей, ніж японці. Також знавці-сходознавці відзначають, що вираз обличчя китайців зазвичай більш "просте", а японців - обов'язково з будь-якої домінуючою рисою, наприклад, життєрадісність або зарозумілість.

Варто пам'ятати, що вищенаведені відмінності не є строгими і часто не відповідають дійсності в силу змішання націй, міграції населення, а також недосвідченість європейського погляду в справах азіатських, але все ж ось деякі відмінності, які можуть бути корисні при зустрічі з японцем або китайцем:

  1. Японське особа більш світле, правильної форми, з вираженою переважної емоцією, з меншою "рослинністю"
  2. Японці звучать тихіше і ходять пряміше і степеннее
  3. Сучасні японці в середньому вище китайців
  4. стиль одягу сучасних японців куди більш незвичайний (іноді в позитивному, іноді в негативному сенсі), ніж манера одягатися китайців.
  5. Китайці і японці мають різну історію, культуру, кухню і мову.