Різниця між дитиною і дорослим

Різниця між дитиною і дорослим

Для кожної людини дитинство - своя маленька планета, з якої починається подорож по незвіданому завдовжки в саму життя. В дорозі з ним відбуваються дивні метаморфози, і, озираючись назад, він перестає впізнавати себе в наївному і безпосередньому малюка, наче й не було того часу, коли все нескінченні "чому?" знаходили чіткі відповіді, світ здавався простим, а дерева великими.

Чим же дитина так відрізняється від дорослого, що в його рисах далеко не всі дізнаються своє власне відображення?

Дорослі накопичили року, а разом з ними - досвід і знання, частина яких абсолютно марна і не робить людину щасливою. Він обтяжений масою справ, турботами про близьких, кар'єрним ростом, прагненням відповідати певному статусу і невтомно трудиться, в поті чола добуваючи хліб насущний. Дитина отримує його у вигляді бутерброда до сніданку, запиває солодким чаєм і тут же відправляється будувати замки в пісочниці, пускати по калюжах кораблики і займатися іншими, не менш важливими, ніж у дорослих, справами. Найголовніші з них - рости і вчитися, здобувати знання і збирати досвід.

Дітям це вдається без особливих зусиль. Всі вони талановиті від народження і до двох років вже шепочуть іноді на своїй мові, самостійно їдять манну кашу і навіть зав'язують шнурки на черевиках. Дорослі теж вміють це робити. Буває так, що тільки це і вміють.

Але, як правило, вони опановують і більш складними навичками, набувають професію, відточують здатність мислити, аналізувати, висловлювати зрілі судження, можуть переконувати, організовувати і взагалі діяти, причому нести за це повну відповідальність перед совістю і законом.

Для дитини така відповідальність настає з моменту його повноліття. У різних країнах встановлена ​​своя вікова межа, за якою, як прийнято вважати, починається доросле життя. Це означає, що людина стає повноправним членом суспільства, тобто, в повному обсязі отримує цивільні права, а разом з ними - обов'язки перед державою, соціальним оточенням, родиною. Дорослі можуть вступати в шлюб, на свій розсуд розпоряджатися власним майном, здійснювати фінансові операції, займатися різними видами діяльності, брати участь у політичному житті.

Діти не мають таких прав, тому що для них тільки починається період особистісного становлення, вони повністю залежні від опіки батьків і фізично не готові до виконання функцій дорослої людини.

Мабуть, найважливіша з цих функцій - виховання дитини, що має на увазі необхідність створити для нього здорову моральну атмосферу, розвинути навички соціального спілкування, навчити дотримуватися загальноприйнятих норм поведінки, так само як і поважати культурні традиції свого народу.

Дитина не може самостійно осягнути ці складні життєві премудрості, тому отримує їх перші уроки у вигляді казок і батьківських настанов. Якщо вони не зводяться до добродушного увещеванию К. Чуковського "Не ходіть, діти, в Африку гуляти", а засновані на прикладі поведінки найближчих людей, результат обов'язково буває позитивним.Діти копіюють дорослих, наслідуючи їм у всьому, аж до міміки і жестів. Ця особливість допомагає дитині засвоювати не тільки правила хорошого тону, а й мови, уроки музики, шкільні предмети, а також домагатися спортивних досягнень в ранньому віці і протистояти шкідливим спокусам в перехідний підлітковий період.

Доросла людина вміє керувати своїми емоціями і тримати під контролем власний настрій. Дитина не вміє. Примхи, пустощі, гіперактивність - дитячі "гріхи", за які карають, позбавляючи задоволень або солодкого.

А між тим, дітям належить і пустувати, і вередувати, і бути Сластьона. Їх нервова система активно розвивається, вимагаючи щоденної порції глюкози і цукрів в обсязі не менше 60 мл. Без солодкого дитина відстає в зростанні, стає розсіяним, пригніченим або, навпаки, занадто збудливим.

Дорослі вважають за краще не солодке, а міцне, щоб знімати стреси, які їх нервова система може не витримати без відповідної розрядки. Більшість дорослих легко прощає собі шкідливі звички і також легко забуває, що діти можуть копіювати їх і в цьому.

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Вік дитини обмежений моментом його народження і часом повноліття. Людина стає дорослою, коли суспільство визнає за ним це право.
  2. Дитина, на відміну від дорослого, не може самостійно забезпечити своє існування.
  3. Дорослий приймає рішення і бере на себе відповідальність за їх виконання. Дитина не в змозі приймати самостійні рішення.
  4. Дорослі займаються серйозними справами. Дитина пізнає світ в іграх.
  5. Доросла людина самодостатній. Дитина розвивається, наслідуючи дорослим.
  6. Дорослі наділені цивільними правами, а також мають обов'язки перед суспільством і державою. Права дитини визначаються відповідними державними органами і міжнародними організаціями.
  7. Одна з обов'язків дорослої людини - виховання дитини. У цьому процесі діти теж можуть виступати в ролі вихователів, побічно визначаючи міру особистої відповідальності дорослих за свою поведінку.