Різниця між чемпіонатом і першістю

Різниця між чемпіонатом і першістю

При організації масових спортивних змагань необхідно дотримуватися правила, що пред'являються до того чи іншого змагання команд. Це дозволить не потрапити в халепу, довести майстерність організаторів і надати змагань певний статус.

Зміст статті

  • Чемпіонат
  • Першість
  • Відмінності
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Чемпіонат

Існує досить велика кількість визначень поняття чемпіонат. Орієнтуючись на Великої радянської енциклопедії, можна зробити висновок про те, що чемпіонат - це офіційні змагання, які проводяться в різних видах спорту на вищому рівні серед спортивних колективів з метою виявлення переможця - чемпіона турніру. Пояснення в визначення чемпіонату та першості вносить методична довідка, підготовлена ​​Держкомспортом Росії. Чемпіонат, відповідно до даної методичної довідці, - це змагання, які проводяться серед найсильніших команд різного віку.

до змісту ↑

Першість

Першість по тлумачному словнику російської мови - це змагання, по закінченню яких команді переможцю присвоюється звання переможця, але не чемпіона. Пояснення в визначення чемпіонату та першості вносить методична довідка, підготовлена ​​Держкомспортом Росії.Чемпіонат, відповідно до даної методичної довідці, - це змагання, які проводяться серед найсильніших команд різного віку. Першість, згідно з довідкою Держкомспорту, - це змагання, що проводяться серед спортсменів, які відносяться до різних вікових груп.

до змісту ↑

Відмінності

Таким чином, головна відмінність понять чемпіонат і першість полягає в єдиному слові - найсильніший. Першість може проводитися серед будь-яких команд, а чемпіонат - тільки серед кращих колективів. Цей факт накладає певні зобов'язання на організаторів змагань. Підведення підсумків та нагородження переможців також має мати зовсім інший статус.

До всього іншого, проведення офіційних змагань дозволено організовувати тільки СРР, про що прописано в ФЗ №80 від 30 січня 1999 року. Положення, прописані в цьому законі, не забороняють проводити інші спортивні змагання, але вони не повинні бути наділені офіційним статусом.

Проведення чемпіонату має на увазі під собою змагання серед кращих команд. Саме тому перед його проведенням відбувається відсів менш сильних команд. Отже, в чемпіонаті бере участь обмежена кількість колективів. По закінченню спортивного чемпіонату перемогла команді присвоюється титул чемпіона. Кожен член команди нагороджується золотою медаллю, а всьому колективу вручається чемпіонська стрічка.

Після завершення першості перемогла команді не присуджується титул чемпіона. До всього іншого, під час нагородження не є обов'язковим вручення учасникам першості медалей переможців і чемпіонської стрічки. Першість не є чітко регламентованим подією, тому до участі допускається необмежена кількість спортивних команд, які готові скласти один одному конкуренцію.Після завершення першості учасникам не присвоюються звання, розряди або статуси.

В разі якщо організаторський комітет чемпіонату з того чи іншого виду спорту порушив правила, які пред'являються до даного виду змагань Держкомспортом, то їх статус знижується до першості.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. В чемпіонаті беруть участь обмежена кількість команд, які довели свою перевагу в спортивних змаганнях нижчого статусу.
  2. Першість не має на увазі під собою обов'язкового нагородження учасників команди-переможниці золотими медалями та стрічкою чемпіонів.
  3. Перемогла команда в чемпіонаті з того чи іншого виду спорту отримує офіційний статус чемпіона, який зберігається за нею до проведення наступного чемпіонату.