Різниця між стільниковим і мобільним телефоном

Різниця між стільниковим і мобільним телефоном

На зорі мобільного ери в Росії телефони ще ділилися на мобільні та стільникові. Втім, п'ятнадцять років тому ці два визначення можна було віднести до діалектів: відомо, що в Санкт-Петербурзі частіше вживалося іменування "мобільний", тоді як Московська область воліла телефони "стільникові". Сьогодні і в офіційних документах, каталогах компаній, рекламних пропозиціях можна зустріти обидва терміни, і відмінностей між ними люди не роблять, тому що серйозної альтернативи цим пристроям, яка змусила б більш вимогливо підходити до термінології, немає. Однак за фактом можна говорити про те, що стільникові телефони відносяться до мобільних, як приватна до загального. Правда, не кожен стільниковий телефон - мобільний, але і не кожен мобільний - стільниковий.

Зміст статті

  • Визначення
  • Порівняння
  • Висновки Topinfoweb.com. ru

Визначення

Мобільний телефон - портативний пристрій для передачі переважно голосових повідомлень за допомогою радіозв'язку.

Стільниковий телефон - телефон, що працює на певних радіочастотах в мережах стільникового зв'язку.

до змісту ↑

Порівняння

Якщо розглядати поняття "мобільний телефон" нетрадиційно широко, то ми повинні віднести до цієї групи будь-який засіб зв'язку, яке працює при переміщенні на значні відстані.Мобільними вважаються і радіотелефони, і супутникові, і апарати для VoIP-телефонії - будь-які, переміщення яких не обмежена в просторі. До цієї групи можна віднести і польові телефони - перші з мобільних, хоча, на відміну від сучасних, і провідні. Мобільний телефон - підгрупа набагато вже: радіозв'язок в цьому випадку здійснюється за допомогою підключення до мережі. Послугу надає оператор або провайдер.

Польовий телефон ТА-57 (різновид мобільного)

Одне з основних відмінностей стільникового телефону від будь-яких інших мобільних телефонів - можливість роботи незалежно від місцезнаходження. Стільникові підключаються не до єдиної базової станції, як радіотелефони, і не налаштовані на прийом сигналу від супутникового обладнання, а вільно переключаються на ту базову станцію, в зоні якої виявляються. Супутникові ж телефони здатні забезпечити зв'язок там, де базові стільникові станції відсутні.

До мобільних телефонів з деякою натяжкою можна віднести будь-який мобільний пристрій, що виконує завдання передачі звуку на значну відстань за допомогою електричних сигналів. На відміну від, наприклад, рації, стільникові телефони мають на увазі використання стороннього комутаційного обладнання, наданого оператором.

На сьогоднішній день через популярність стільникового зв'язку кордону між термінами "мобільний" і "стільниковий телефон" практично стерті, і звичайний користувач забуває, що мобільність зв'язку може забезпечити не тільки звичний мобільник.

до змісту ↑

Висновки Topinfoweb.com. ru

  1. Група мобільних телефонів включає в себе безліч пристроїв, в тому числі і стільникові телефони.
  2. Чи не кожен стільниковий - мобільний.
  3. Стільниковий телефон працює тільки в стільникових мережах.
  4. Стільникові телефони можуть переключатися між базовими станціями, тоді як іншим мобільним пристроям потрібно одна база.
  5. Все стільникові телефони вимагають підключення до комутатора оператора.